Tisztelt leendő első évfolyamos levelezős Hallgatónk!

A tanévkezdéssel kapcsolatos minden információt és linket összegyűjtve megtalálja honlapunk gólyáknak kialakított felületén.

Rektori köszöntő

Kérem, hogy az alábbi tájékoztatót nagyon figyelmesen olvassa el! A vastag betűs linkeken megtalálja a további információt.

A központi TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG szeptember 4-én 13 órakor lesz. Helye: Művésztek Palotája (MüPa), 1095 Budapest, Komor Marcel u. 1.

A BEIRATKOZÁSra az első konzultációs alkalommal kerül sor.

Ezt megelőzően az előre géppel, pontosan kitöltött, letölthető beiratkozási lapját, aláírva, beszkennelve legkésőbb szeptember 1-ig a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre küldje el, a levél tárgyában jelölje, hogy melyik szakra nyert felvételt.
Az első konzultációs alkalom helyszíne és időpontja szakonként a következő:

Szak Helyszín 1. konzultáció
Földmérő és földrendező mérnök (BSc) alapszak Pirosalma utca 1-3. 226. terem október 3. 8 óra
Villamosmérnök (BSc) alapszak Budai út 45. K.26. terem szeptember 25. 8 óra
Mechatronika (MSc) mesterszak Budai út 45. K.26. terem szeptember 18. 8 óra

A beiratkozásra kérjük az alábbiakat hozza magával
(amennyiben a mechatronikai mérnök szóbeli elbeszélgetésen a másolatokat már leadta, akkor nem kell ismételten elhoznia):

• 1 db 3,5x4.5 cm méretű (útlevél minőségű, világos hátterű, egy évnél nem régebbi) fényképet
  • eredeti érettségi bizonyítványát/felsőfokú oklevelét + MÁSOLATÁT
  • eredeti nyelvvizsga bizonyítványát + MÁSOLATÁT- személyigazolvány, lakcímkártya, TAJ-kártya, adókártya MÁSOLATÁT
  • kék színű golyóstollat.

Kérjük, hogy a NEPTUN FELÜLETÜKÖN FELTÉTLENÜL TÖLTSÉK FEL adataikkal a következő kötelező rovatokat:
(A Neptun honlapon létrehoztunk a felvételizőknek egy tájékoztató oldalt: https://neptun.uni-obuda.hu/felveteli)

• TAJ szám,
  • E-mail cím,
  • telefonszám,
  • adóazonosító jel,
  • bankszámlaszám,
  • állandó lakcím és az esetleges tartózkodási cím,
  • személyigazolvány adatai (azonosító, a kiállítás dátuma, az érvényesség kezdete/vége, a kiállítóhely),

Az első éves hallgatóknak a tantárgyak felvétele (mintatanterv szerint) egységesen történik, így ezzel kapcsolatosan Önnek nincs feladata.

A FÉLÉV IDŐBEOSZTÁSA:

Szak Helyszín
1. konzultáció
2. konzultáció
3. konzultáció
4. konzultáció
Földmérő és földrendező mérnök (BSc) alapszak Pirosalma utca 1-3.
3. - 6.
7. - 10.
december 5. -
december 8.
Villamosmérnök (BSc) alapszak Budai út 45.
szeptember
25. - 27.
16. - 18.
13. - 15.
december
4. - 6.
Mechatronika (MSc) mesterszak Budai út 45.
szeptember
18. - 20.
9. - 11.
6. - 8.
27. - 29.

Korábbi felsőoktatási tanulmányai alapján KREDITÁTVÉTELI KÉRELMET a képzés során egyszer nyújthat be, a képzés kezdetén. A kreditátvételi kérelemhez nyomtatvány letölthető a linkről. A kérelmeket a regisztrációs hét hétfőjéig kell a tanulmányi osztályon leadni, vagy szkennelve elküldeni, melyhez mellékelni kell a kérelemben szereplő tárgyak hivatalos tantárgyi tematikáit is.

PASSZÍV FÉLÉVre vonatkozó kérelmek intézése (aki tanulmányainak megkezdését a következő tanévre halasztja): a regisztrációs hét első napjáig a NEPTUN rendszeren keresztül történik.

Szükséges teendők:

• előre kitöltött beiratkozási lap, 1 db igazolványkép, meghatalmazás (nem személyes iratkozás esetén)
  • 4000 Ft befizetett passzív félévre vonatkozó díjtétel a Neptun rendszerben

ÖNKÖLTSÉGES HALLGATÓK számára a beiratkozás feltétele a Neptunban kiírt alapdíj 50%-ának átutalása a regisztrációs hét utolsó napjáig az alábbi számlaszámra: 10032000 - 00291350 - 01120008. A közlemény rovatban fel kell tüntetni a Neptun kódját (felvételi értesítésen szerepel) az alábbi minta szerint: NK-NEPTUNKÓD, név.
Céges fizetés esetén a számlakérő nyilatkozat letölthető a linkről.

Ha bármilyen kérdése van írjon a Tanulmányi Osztály e-mail címére (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.),
vagy hívja az egyetem 22-200-400–as központ számát és kérje a Tanulmányi Osztályt.

Kérjük, folyamatosan kísérje figyelemmel KARUNK HONLAPját, melyen sok hasznos információt talál.
Karunk legfontosabb híreit FACEBOOK oldalunkon követheti.