Felsőfokú végzettséggel (informatikai, mérnöki, geográfus, térképész, régész, erdőmérnök, tanár stb.) rendelkezők számára az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara szeptembertől geoinformatikai szakmérnöki illetve geoinformatikai szakember képzést indít távoktatásos formában. A képzés általános térinformatikai ismereteket ad, hangsúlyt fektetve a modern adatgyűjtési eszközökből kinyert adatok térinformatikai elemzésére, a távérzékelt adatok objektum orientált feldolgozására. A képzésen elsajátított ismeretek a végzetteket alkalmassá teszik többek között a térinformatikai rendszer (GIS) gyakorlati feladatainak megoldására, térinformatikai rendszer tervezésére és üzemeltetésére, alkalmazások fejlesztésére; tervezési feladatok, környezetvédelem, műemlékvédelem támogatására stb.

Képzési forma: távoktatás (péntek-szombat)

Képzés nyelve: magyar

Képzés helye: Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar Geoinformatikai Intézet

A képzési idő: 4 félév,

Jelentkezés feltétele: felsőfokú (egyetemi vagy főiskolai) végzettség

Finanszírozási forma: Önköltséges (150 000 Ft/félév)

Bővebb információ a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címről kérhető; a jelentkezés elfogadása a jelentkezések sorrendjétől és a jelentkezők létszámától függ. jelentkezési határidő: szeptember 1.