Mérnökpedagógia

Empirikus pedagógiai és pszichológiai kutatások folytatása a felsőoktatás-pedagógia területén, a műszaki, az informatikai és a biztonságtudományok határterületein.
Kutatási területek:

• A munkaalapú tanulás, gyakorlati képzés, duális képzés.
  • Pályaorientáció, pályaattitűd vizsgálatok a műszaki képzések területén.
  • Nem kognitív készségek szerepe és fejlesztése a mérnökképzésben.
  • Oktatásmódszertani kérdések, elearning tananyagok az oktatásban.
  • A tanulás tényezői, tanulás IKT támogatása.
  • Ember-számítógép interfészek, kognitív-infokommunikáció
  • Kognitív és szociális folyamatok szabályozása.
  • A különböző oktatási környezetek módszertani vizsgálata.
  • Kiberbiztonság az oktatásban
  • Az önismeret és a személyiségfejlesztés szerepe a mérnöki képzésben/duális képzésben.
  • Statisztikai módszerek szerepe a mérnöki tudományokban

Kulcsszavak: oktatásmódszertan, e-learning, nem kognitív készségek, érzelemszabályozás, duális képzés, kiberbiztonság

Résztvevők

Referenciák