Virtuális valóság

Az iparral kapcsolatos virtuális térben történő oktatási platformok területén folytatunk alkalmazott kutatásokat többnyire ipari partnerekkel együttműködve.
Kutatási területek:

• Virtuális valóság az ipari robotikában.
  • Robotizált hegesztés.
  • Telemanipuláció a laborautomatizálás területén.

Kulcsszavak: robotika, automatizálás, ipar 4.0, telemanipuláció

Résztvevők

Referenciák

• Hajnal Éva, Seebauer Marta, Marton Dániel, Széll Károly, Tőke Bálint, Rick Mátyás, Virtual Reality Laboratory in the Help of Research and Education, In: Orosz, Gábor Tamás; Petőné Csuka, Ildikó (szerk.) 15th International Symposiumon Applied Informatics and Related Areas organized in the frame of Hungarian Science Festival 2020 : AIS 2020 Székesfehérvár, Magyarország : Óbudai Egyetem (2020) pp. 29-32. , 4 p.
  • Wolf Ádám, Troll Péter, Romeder-Finger Stefan, Archenti Andreas, Széll Károly, Galambos Péter, A Benchmark of Popular Indoor 3D Reconstruction Technologies: Comparison of ARCore and RTAB-Map, ELECTRONICS 9 : 12 p. 2091 , 15 p. (2020)
  • Dániel Nagy, Széll Károly, Human movements in virtual reality based on motion capture technology In: Orosz, Gábor Tamás (szerk.) AIS 2019 : 14th International Symposium on Applied Informatics and Related Areas organized in the frame of Hungarian Science Festival 2019 by Óbuda University Székesfehérvár, Magyarország : Óbudai Egyetem (2019) pp. 117-120. , 4 p.

Pályázati tevékenység

• Arconic Foundation Grant