A BorgWarner Oroszlány Kft. és az ÓE AMK együttműködése

Az Óbudai Egyetem, Alba Regia Műszaki Karának és a BorgWarner Oroszlány Kft. vezetői találkoztak Székesfehérváron az egyetem „C” épületében, hogy bejelentsék együttműködési szándékukat. Az egyetem részéről Prof. Dr. Felde Imre ipari és üzleti kapcsolatokért felelős rektorhelyettes, a cég képviseletében Fejéregyházi-Kozó Anett HR igazgató, valamint Dr. Pogátsnik Monika oktatási dékánhelyettes vett részt a kooperációt megalapozó ünnepélyes programon.

A Felek megállapodtak az együttműködés széles spektrumában, amely magában foglalja a mérnök és más szakértő munkavállalók kompetencia fejlesztését, közös kutatást, a mérnök hallgatók szakmai gyakorlatának támogatását, egyéb gyakornoki programok megvalósítását, illetve a cégnél a duális képzés jövőbeni bevezetését.

Prof. Dr. Felde Imre ipari és üzleti kapcsolatokért felelős rektorhelyettes az egyetemet és a székesfehérvári kart bemutatva hangsúlyozta a gazdasági szervezetekkel történő együttműködés fontosságát, amely biztosítja a folyamatos megújulás képességét az intézménynek és az oktatók, kutatók közösségének. Kiemelte a város gazdasági erejét, amely mind az ipar, mind az itt élők tevékenységének köszönhetően fejlődik és évek óta vonzza magához az újabb befektetőket. Az együttműködés kapcsán reményét fejezte ki, hogy a nagyvállalat és a felsőoktatási intézmény „párbeszéde” a jövőben mind a két fél számára gyümölcsöző, innovatív eredményeket hozhat. Megköszönte, hogy a cég az Óbudai Egyetemet választotta partneréül a megjelölt területekben.

Fejéregyházi-Kozó Anett HR igazgató köszöntőjét követően bemutatta a BorgWarner céget. Elmondta, hogy a turbófeltöltők mellett az idei évtől nem csak a hibrid, de az elektromos autók piacán is jelen lesznek termékeikkel. Megjegyezte, a jelenlegi kollégák tudásának fejlesztése mellett új munkatársakra is szükség lesz majd, ezért a tudásbővítés, átképzés hangsúlyos lesz a következő években. Kiemelte, hogy ehhez méltó szakmai partnerre leltek az Óbudai Egyetemben és annak Alba Regia Műszaki Karában. Köszönetét fejezte ki, hogy az egyetem vezetése nyitott az együttműködésre, rugalmas hozzáállást és értő figyelmet tanúsít a cég által megfogalmazottakkal kapcsolatban.

A BorgWarner cégről:

Egy globális autóipari nagyvállalat, mely két üzletággal van jelen Magyarországon: a BorgWarner Oroszlány Kft. turbófeltöltőket, míg a BorgWarner Hungary osztóműveket és váltóvezérlő-egységeket gyárt. A két üzletág közel 2000 munkavállalót foglalkoztat, így Komárom-Esztergom vármegye egyik meghatározó munkáltatója.

A BorgWarner Oroszlány Kft. 2000-ben alakult, az első turbófeltöltőt 2001 szeptemberében gyártották le, akkor még az 1200 nm-es üzemben. Az elmúlt 23 évben rengeteg fejlesztésnek és bővítésnek köszönhetően mára már közel 25.000 nm-ren végzik tevékenységüket. A minőség iránti magas igényük és szakértelmünk hitelesen tükrözi, hogy termékeik a nagy autómárkák prémium kategóriás járműveibe kerülnek beépítésre.

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.03.26.