AMK sikerek a 36. OTDK-n

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) 36. alkalommal rendezte meg az Országos Tudományos Diákköri Konferenciát. Az Alba Regia Műszaki Kar hallgatói két szekcióban, a Műszaki és a Fizika-Földtudományok_Matematika (FIFÖMA) szekcióban indultak. A Földtudomány szekciót Veszprémben a Műszaki szekciót Baján rendezték. Az OTDK Konferenciák jellemzően 2-3 napos rendezvények, ahol több tagozatban összesen több száz dolgozattal neveznek hallgatók az ország egyetemeiről. A rendezvényen a tagozati üléseken prezentálják a résztvevők a munkáikat, de emellett lehetőség van ismerkedésre, bulizásra és a rendező város megismerésére is.

A FiFöMa versenyen számtalan kulturális és tudományos program volt szabadon látogatható. Többek között volt előadás a szuperszámítógépek fejlődéséről és történetéről, külön megemlítve a legújabb magyar szuperszámítógépet, a „Komondort”. Nagyon nagy népszerűségnek örvendett a valódi tudományos munkák és áltudományos munkák összehasonlításáról szóló előadás is melyre az egész előadó terem megtelt. Kulturális programok közül kiemelném az állófogadást, ahol élőzene kíséretében korlátlan fogyasztás állt rendelkezésre, valamint a „társasjáték est” programját, ahol számtalan társas játék állt rendelkezésre. A hallgatói előadások közül rengeteg érdekes téma volt, melyek döntő többsége a második nap folyamán került bemutatásra.

Az idei évben tíz résztvevővel indultunk, köztük két középiskolás diákkal az ifjúsági mezőnyből. A nagyon színvonalas versenyben derekasan helytálltak hallgatóink, mindannyian nagyon nívós prezentációt bemutatva. A zsűri döntése alapján két dolgozat ért el helyezést a versenyben. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy oktató kollégáinkat meghívták a verseny zsűrijébe. A zsűri munkájában részt vett: Nagyné Dr. habil Hajnal Éva, Dr. Seebauer Márta, Prof. Dr. Simon Gyula, Dr. Vakulya Gergely.

Díjazott hallgatóink:

Szerző(k) Pályamunka címe Témavezető (k) Díj
  Böröcz Balázs Országos Méhészeti Térinformatikai Támogató Rendszer fejlesztése Dr. Molnár Gábor Péter Különdíj
  Kovács Benedek Marcell Mobiltelefon mozgásának pontosítása Kálmán szűrővel Dr. Molnár Gábor Péter 2

Gratulálunk a versenyzőknek és a témavezetőnek! Legyünk büszkék az országos konferencián részt vett hallgatóinkra, konzulenseikre. Köszönjük minden TDK-zó hallgató tevékenységét, mert közvetve az is inspirálta a most sikeres társaik eredményét. Köszönet szól az oktató kollégáknak, konzulenseknek, szakmai bizottsági képviselőknek, zsűritagoknak, TDK felelősöknek.

Írta: Hajnal Éva, Böröcz Balázs