Az ALCOA is várja az OE Alba Regia Műszaki Kar hallgatóit

Az Alcoa-Köfém Kft. együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karával a 2016 szeptemberében Székesfehérváron induló gépészmérnök, villamosmérnök és mérnök-informatikus duális mérnökképzések keretében a gyakorlati képzések biztosítására. A megállapodás célja, hogy a hallgatók leendő szakképzettségüknek megfelelő munkahelyen össze tudják kapcsolni az egyetemi elméleti képzésen tanultakat a gyakorlati képzőhelyen szerzett ismeretekkel.

A szerződést a 2016 szeptemberében induló képzésekre kötötte meg az egyetem és a vállalat bízva abban,
hogy az együttműködés hosszabb távon is sikeres lesz a felek között
és fontos szerepet játszik a vállalat szakember utánpótlásának biztosításában.

A hét félév alatt a hallgatók tanulmányi idejük felét az egyetemen, a másik felét a vállalatnál töltik fejlesztve a szakmájuk gyakorlásához szükséges munkavállalói kompetenciáikat, együttműködési és innovációs készségeiket. Az egyetem a vállalattal szoros együttműködésben fogja kialakítani a három szak tanrendjét biztosítva, hogy a hallgatók a lehető legtöbb időt tölthessék a vállalatnál. A duális képzés gyakorlatának megfelelően a vállalat ősszel fogja meghirdetni ezt a lehetőséget és a vállalat vezetése azt várja, hogy komoly verseny alakul majd ki a jelentkezők között a felvételi eljárás során.

A beszédeket követően Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja
és Katus István, az Alcoa-Köfém Kft. vezérigazgatója látta el kézjegyével
a duális képzés gyakorlati képzésének biztosításáról szóló megállapodást, amely megjelölte az együttműködés kereteit.

“A duális képzésben való részvételt a munkaerő-piaci stratégiánk kiemelt elemeként kezeljük és nagy várakozással tekintünk afelé, hogy székesfehérvári diákok fognak az Alcoa-Köfémhez jelentkezni, akikre majd hosszabb távon is számíthatunk tehetséges és jól képzett munkavállalóként” – nyilatkozta Katus István, az Alcoa országigazgatója.

Az együttműködés létrejöttét méltatta Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere is. „A magyar kormányhoz hasonlóan városunk is a duális képzésben látja a jövőt, amely mind a programba bekapcsolódó cégek, mind a felsőoktatásban résztvevő fiatalok hosszú távú érdekeit szolgálja. Székesfehérváron szinte minden iparág és minden vállalkozási forma megtalálható, amiből hiány van, az a szakképzett munkaerő. Éppen ezért támogatja az Önkormányzat is a duális képzés fejlesztését és a városban létrejövő együttműködések erősítését.

20150713 obudai01Dr. Györök György köszöntőjében többek között elmondta: „A műszaki felsőoktatás esetén a klasszikus tudomány közvetítő misszióján túl kiemelt fontosságú, hogy az ipar által megfogalmazottak alapján szolgáltató egyetem legyen. Alapvető cél kell, hogy legyen a gyorsan változó tudásbeli igényekre valós oktatási, tartalmi, módszertani és formai válaszokat adni. Általában nagyon fontos az oktatás és az ipar közvetlen kapcsolata.”

Az Alcoa-Köfém Kft. az Alcoa Alapítvány támogatásával már több éve működtet olyan sikeres középiskolai szakköri jellegű programokat, amelyek a diákok elhelyezkedését segítik elő. A Váci Mihály Ipari Szakképző Iskolában egy speciális, az Alcoa mérnökeinek segítségével összeállított tananyagot kapnak a szakkörön résztvevők, amely az alumínium megmunkálással kapcsolatos. Míg a Belvárosi I. István Középiskola diákjai betekintést nyerhetnek a nemzetközi számviteli alapelvekbe, valamint angolul és németül is gyakorolhatják leendő szakmájuk különböző szakmai területeit.

forrás: www.szekesfehervar.hu