Az ÓE AMK 55. TDK Konferencia

Karunkon 2022. április 27-én lezajlott az 55. TDK Konferencia. Az idei évben rendezvényünket két szekcióban tudtuk megszervezni, egy ifjúsági és egy műszaki és geoinformatikai szekciót alakítottunk, amelyben 9 dolgozattal indult összesen 13 résztvevő.

A zsűrí tagjai az ifjúsági szekcióban Dr. Széll Károly elnök, Dr. Tóth Zoltán egyetemi docens, Dr. Vakulya Gergely egyetemi docens és Modróczky Ferenc hallgatói titkár voltak. A műszaki és geoinformatikai szekció zsűritagjai: Dr. Seebauer Márta elnök, Piglerné Dr. Lakner Rozália egyetemi docens, Dr. habil Jancsó Tamás egyetemi docens és Kusztor Éva hallgatói titkár voltak. A rendezvényt az egyetem Pirosalma utcai kampuszán szép számú közönség részvételével bonyolítottuk le.

Az alábbi eredmények születtek:

Ifjúsági szekció I. helyezés

Hortobágyi Kristóf, Tagyi Szabolcs
Lakossági felhasználású hordozható szélgenerátor
Konzulens: Kovács Dániel, középiskolai oktató

Ifjúsági szekció különdíj:

Istenes Martin, Csapó Bálint Gyula
Repülőgép kifutópálya ellenőrző robot
Konzulens: Kovács Dániel, középiskolai oktató

Műszaki és geoinformatikai szekció I. helyezés

Bíró Bianka
AgroMAP – helyspecifikus adatokat tartalmazó, mezőgazdasági döntéstámogató szoftver
Konzulens: Balázsik Valéria, címzetes egyetemi docens

Műszaki és geoinformatikai szekció II. helyezés

Pretz Zsuzsanna Felícia
Duális képzési forma népszerűsítése és annak eszközei egy nagyvállalatnál
Konzulens: Takács Éva, Dékáni Hivatalvezető

Köszönjük a résztvevők színvonalas felkészülését, a témavezetők támogatását és a zsűri jószándékú és értő kritikáját.