Kovács Józsefné Apáczai Csere János-díjban részesült

Oktatói-nevelői munkájának elismeréséül, több mint 37 éves színvonalas felsőoktatási oktatói munkájáért, szakmai tevékenységéért és a programozás területén elért eredményeinek elismeréseként Apáczai Csere János-díj kitüntetésben részesült Kovács Józsefné, az Óbudai Egyetem Alba Regia Egyetemi Központ nyugalmazott mestertanára.

A díjat Balog Zoltán, az Emberi Erőforrások minisztere a pedagógusnap alkalmából tartott ünnepség keretein belül adta át 2015. június 4-én.

Kovács Józsefné egyetemi tanulmányait a Szegedi József Attila Tudományegyetem Természettudományi Karának matematika szakán végezte (1971). A diploma megszerzését követően a VIDEOTON Számítástechnikai Gyárának Szoftver Osztályán kezdett dolgozni mint szoftverfejlesztő. Kiemelkedő eredményeket ért el az operációs rendszerek adaptálásában, az adatátviteli vonalak programozásában.

Intézményünk jogelődjében, a Kandó Kálmán Műszaki Főiskola Számítógéptechnikai Intézetében 1974-től óraadóként, majd 1975-től főiskolai adjunktusként dolgozott, ahol a gyakorlatok vezetésén túl a Programozás tárgy felelőseként is tevékenykedett. 1985-től a Matematika és a Programozási Szakcsoport munkáját fogta össze vezetőként. 1999-ben tudományos és kutatási eredményeit főiskolai docensi kinevezéssel ismerték el.

Oktatói munkássága alatt több tantárgy oktatásában vett részt, nevéhez számos publikáció és segédlet elkészítése fűződik. Oktatási-nevelési igazgatóhelyettesi vezetői munkája időszakában sikeresen vezették be a NEPTUN információs rendszert, a kredites tantervet. 2005. szeptember 1. napjától 2010. július 31. napjáig segítette igazgatóhelyettesként az intézetet.

Mindig jó kapcsolata volt a hallgatókkal, feladatának tekintette, hogy a legkorszerűbb ismereteket adja át az ifjúságnak. Nevelő, pedagógiai munkájának fokmérője, hogy jelentős számú szakdolgozat konzulense volt mind a nappali, mind a levelező tagozatos hallgatók körében. Keze munkája nyomán mérnökgenerációk ismerhették meg a programozás rejtelmeit.

Munkája mellett időt szakított arra is, hogy erősítse a hallgatók kötődését az intézményhez. Tevékenysége példaértékkel bír a felnövekvő generációk számára.

Gratulálunk a kitüntetéséhez!