Strasszer Mihályné a Szinnyei József-díj kitüntetettje

Óbudai egyetem Egyetemi Könyvtárában, illetve a felsőoktatási könyvtári szakterületen több évtizeden át végzett kiemelkedő teljesítménye, vezetői tevékenysége elismeréséül, augusztus 19-én Strasszer Mihályné, az Óbudai Egyetem Könyvtárának igazgatója Szinnyei József-díj kitüntetésben részesült.

Évente mindössze négy arra érdemesült könyvtáros részére adományozható állami kitüntetést augusztus 20-a alkalmából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a Pesti Vigadóban adta át.
Strasszer Mihályné okleveles könyvtáros, informatikus könyvtáros 1971 óta dolgozik könyvtárosként. Könyvtáros pályáját Székesfehérváron a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtárban kezdte, ahol 12 évet töltött el. Az Óbudai Egyetemen, illetve annak jogelődjeinél, a Budapesti Műszaki Főiskolán, illetve a Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán 1983 óta dolgozik vezető beosztásban. 2007 óta látja el a Budapesti Műszaki Főiskola, majd az Óbudai Egyetem Egyetemi Könyvtár öt egységből álló könyvtárhálózatának vezetését, szakmai és módszertani irányítását, munkájának összehangolását, a rendeltetésszerű működés biztosítását, a Könyvtár tevékenységi körébe tartozó feladatok megszervezését a mindenkor érvényes jogszabályok és rendelkezések alapján.
Irányításával több sikeres konzorciumi pályázatot nyújtott be az egyetem, így például a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TAMOP-3.2.4-09/1/KMR) „Tudásdepó-Expressz” – A könyvtári hálózat nem formális és informális képzési szerepének erősítése az élethosszig tartó tanulás érdekében című pályázatot.
Kiemelt szerepet játszott abban, hogy az Egyetem óbudai kampuszain a hagyományos könyvtárnál korszerűbb, európai szintű információs központ/könyvtár létesítése valósuljon meg annak érdekében, hogy az oktatók, kutatók és hallgatók számára lehetőség teremtődjék az informatikai eszközökkel támogatott munkavégzésre, tanulásra, ismeretszerzésre.
Egyetemi könyvtárvezetői tevékenysége mellett Könyvtári szakértői engedély birtokosa, valamint Könyvtári szakfelügyelő. 1971-től tagja a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Fejér Megyei Szervezetének. 2003-tól vezetőségi tagként szervezi a kollégák továbbképzési programjait és tanulmányútjait. 1974-től tagja a Magyar Könyvtáros Egyesületnek, 1983-tól vesz részt a Főiskolai-, majd az Egyetemi Könyvtárigazgatók Kollégiumának munkájában.
Eddigi munkásságát az intézmény Főigazgatói Dicsérettel, Rektori Dicsérettel, illetve 2009-ben Budapesti Műszaki Főiskola Ezüst Emlékplakettel ismerte el. Szakmai felkészültsége példás, minden időben lépést tartott és tart a szakma fejlődésével. Szakmai rátermettségét kitűnő szervezőkészsége és gyors probléma-megoldó képessége fémjelzi.
Gratulálunk a kitüntetéséhez!