Székesfehérváron a mérnök informatikus alapszak a legnépszerűbb

Közel 200 középiskolás örülhetett csütörtökön a ponthatárhúzás eredményeinek, amelynek következtében Székesfehérváron, az Alba Regia Műszaki Karon kezdhetik meg tanulmányaikat szeptemberben. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán a duális képzési formában is indított nappali tagozatos mérnök informatikus alapszak lett a legnépszerűbb a felvételizők körében. Az egyetem vállalati partnerei összesen húsz hallgatót fogadnak szeptembertől az 54 felvételt nyert ifjú egyetemi polgár közül.

A rendeleti minimumpont ebben az évben 280 pont, ehhez képest a mérnök informatikus alapszakra felvettek átlagpontszáma 322,84. A felvettek legmagasabb átlagpontszáma 391, ami a villamosmérnök alapszak levelező képzésére bejutottak középiskolai eredményeit dicséri.

A szintén 50 éves székesfehérvári tradícióval bíró földmérő és földrendező mérnök alapképzés (ez a fajta képzés csak Fehérváron indul) keresett volt a felsőoktatásban tanulni vágyók körében, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy összesen 66 fő iratkozhat be nappali és levelező tagozatra összesen az őszi szemeszter kezdetével. Felsőoktatási szakképzésre mérnök informatikus (hálózati informatikus) szakra pedig 33 fő nyert felvételt.

Akinek nem sikerült bejutnia a megjelölt felsőoktatási intézménybe, annak sem kell csüggednie, mivel a pótfelvételi egy újabb lehetőséget biztosít, hogy közelebb kerüljenek céljaikhoz. Alapszakok közül még jelentkezni lehet az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karára Műszaki menedzser, a villamosmérnök, mesterképzések közül pedig a mechatronikai mérnök, valamint a birtokrendező mérnök képzésekre.

forrás: www.szekesfehervar.hu