Bejczy Antal Műszaki Innovációs Középiskolai Verseny

A verseny névadója, Bejczy Antal professzor Ercsiben született és Fejér Megye Díszpolgára volt. Bejczy Antal mérnök, fizikus, űrkutató részt vett egyebek mellett a Sojourner marsjáró megalkotásában is. Harminckét év alatt hat szabadalma, és több mint negyven újítása volt.

A róla elnevezett középiskolásoknak meghirdetett versenyen minden csapat egy LEGO Mindstorms EV3 robotkészlet segítségével különböző feladatokat kell megoldani. A verseny nem titkolt célja, hogy felkeltse a műszaki orientáltságú diákok figyelmét, és motiválja őket a műszaki, mérnöki életpálya irányába.

A versenyre maximum 3 fős csapatok jelentkezését várjuk 2024. március 8-ig. A csapatok a feladatokat a weboldalon keresztül kapják meg, amelyeket az Óbudai Egyetem által biztosított LEGO EV3 készletekkel kell megoldani, és a megoldásról egy videót kell feltölteni a youtube-ra a beküldési határidő lejárta előtt. A feladatok megoldását 3 tagú zsűri pontozza kizárólag a beküldött videók alapján.

A verseny végén a szerzett pontok alapján egy show keretein belül kihirdetjük a győztes csapatokat.

Mindenkinek sikeres, tanulságos és élményekben gazdag versenyzést kívánunk!

További információ: udvardy.peter@uni-obuda.hu

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.03.04.