Nyílt nap a norvég Hydro IT szervezetében

Mi rejtőzik egy globális, norvég központú vállalat ajtaja mögött? Milyen kihívások és lehetőségek várnak egy informatikus hallgatóra egy holisztikus IT szervezetben? A karrier kiépítésének első lépései nem mindig egyszerűek, de a szakmai együttműködés vagy mentori kapcsolat egy szakirányunk-hoz passzoló céggel megadhatja a kezdő löketet.

Mi rejtőzik egy globális, norvég központú vállalat ajtaja mögött? Milyen kihívások és lehetőségek várnak egy informatikus hallgatóra egy holisztikus IT szervezetben? A karrier kiépítésének első lépései nem mindig egyszerűek, de a szakmai együttműködés vagy mentori kapcsolat egy szakirányunkhoz passzoló céggel megadhatja a kezdő löketet.

November 5-én, az első Hydro Global Business Services (GBS) nyílt nap keretein belül az Óbudai Egyetem diákjainak lehetősége nyílt ellátogatni a GBS vállalat fehérvári irodájába és megismerni a diákok számára nyitott együttműködési lehetőségeket.

A fél napos programon majd harminc tanuló tette tiszteletét, akik találkozhattak a GBS IT szervezet vezetőjével, megismerhették a különböző IT funkciókat és elsőkézből hallgathatták meg a programban résztvevő diáktársak tapasztalatait. A nap végén a komolyabban érdeklődők közvetlenül is elbeszélgethettek a számunkra érdekes terület mentorával a funkcióban rejlő lehetőségekről.

Habár rengeteg rémhír kering a gyakornokok kávéfőzés adottságainak fejlesztéséről, a GBS-ben ilyen szempontból „csalódnunk” kell. Gyakornoki programjuk partneri gondolkodáson alapszik, ahol a diák szaktudást, a munkáltató pedig egy jó szakembert nyerhet a jövőben.

A Hydro GBS már tavaly óta szorosabbra fűzte az együttműködést az egyetemmel, aminek nyomán már hat diák vett részt mentori programjukban. Ennek az együttműködésnek köszönhetően érhető el az idei szemeszterben másodjára elindított PowerShell tanfolyam is, amire jelenleg is 40 óbudai egyetemista jár.

Ha lemaradtál, de érdekel a Hydro GBS gyakorlati és mentori programja, keresd Módné Takács Juditot az egyetemi tanszékről.