Tavaszi tanár-diák közös túra – 2023

Negyedik alkalommal vágtak neki az OE-AMK hallgatói és oktatói egy közös túrának, amelynek során most a Pákozdi Ingókövek Természetvédelmi Területet kerestük fel a Velencei-hegységben. A mozgás és kikapcsolódás mellett a hallgatók és oktatók közötti kapcsolatokat és az Alma Materhez kapcsolódó pozitív emlékek körét is szélesíti egy ilyen közös kaland, amelyen több, mint hetvenen vettek részt. A Természetvédelmi Terület legszebb és leglátványosabb részeit kerestük fel: a Pogány-követ, Oroszlán-sziklát, Kocka-követ és a Pandúr-követ. Voltak, akik a legtechnikásabb kőtornyokra is felkapaszkodtak, és olyanok is, akik a nagyméretű gránittömbök közötti barlangokon is átkúsztak, másztak. Hallottunk a táj történetéről, földtanáról, a hozzá kapcsolódó történelmi eseményekről és legendákról, és egy titokzatos ezüstpisztolynak a nyomába is eredtünk, amelyet állítólag ezen a területen rejtettek el. Az időjárás is kegyes volt hozzánk, éppen addig tartott ki a napsütéses-felhős idő, amíg túráztunk, utána több órán keresztül tartó eső kezdődött.

fotó:  Macskási Zoltán