A Fastenal Europe Kft. adománya

A Fastenal Europe Kft. adománya megérkezett az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar raktárába

Ebből az alkalomból beszélgettünk Beszédes Mónikával, a Fastenal Europe Kft. kirendeltségvezetőjével.

Hogyan született meg az ötlet, hogy az Alba Regia Karnak ajánljanak fel adományként eszközöket?

A Fastenal Europe Kft.-nél, illetve a cég európai szintjén mondhatom, hogy az elmúlt 3-4 évben kezdődött el, hogy aktívabb kapcsolatra, együttműködésre törekedjünk a felsőoktatási intézményekkel. Németországban, Csehországban nagyon kiemelkedő szinten működik már ez, több gyakornok is dolgozik az irodáinkban, különböző logisztikai szervezetekben, sőt a csehországi gyártás elindulása után, gépészmérnök hallgatók is bevonásra kerültek.

A tavalyi évben, amikor átvettem a kirendeltségvezetői pozíciót, akkor számomra ez egy nagyon fontos témakörré vált. Egyrészt szeretném követni és támogatni a céges „policyt”, hogy elkezdték ezeket a típusú együttműködéseket, másrészt pedig úgy gondolom, hogy ennél jobb és fenntarthatóbb felhasználása nem is lehetne azoknak a termékeknek, amelyek különböző okok miatt nálunk már nem képeznek értéket. Azt gondolom, hogy a hallgatók képzésében nagyon jó szerepet tudnak még azok betölteni, bízom benne, hogy ez megvalósul. Örülünk majd bármilyen nemű visszajelzésnek, ha ez megtörtént.

Mely szakokat látja fontosnak a cég szempontjából?

Mivel a Magyarországon lévő képviseleteken nincs egyelőre gyártás, ezért nálunk elsősorban a gazdasági irányultság az ami fontos, például a műszaki menedzseri képzés, illetve bármilyen gazdasági, kereskedelmi vagy logisztikai jellegű képzés az, ami elsősorban szóba jöhet egyelőre.

Mit üzenne a hallgatóknak az eszközök kapcsán?

Elsősorban gratulálok nekik, hogy eljutottak idáig, mert azt gondolom, hogy a gyakorlati oktatás az Óbudai Egyetemen nagyon magas színvonalon, egy igazán példaértékű módon zajlik, úgyhogy őrizzék meg azt a lelkesedést, amivel jelentkeztek. Az eszközöket, termékeket használják egészséggel. Ha bármire szükség van, akkor legyenek kedvesek jelezni azt a gyakorlati oktatónak, vagy bármely megadott ÓE-s kontakt kollégának és igyekezni fogunk mindenféleképpen akár további segítséget nyújtani lehetőségeinkhez mérten.

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.07.16.