A Mikoviny Sámuel Térinformatikai Emlékverseny döntőjét, az OSZTV I. fordulóját rendeztük meg a Karon

A földmérés és térinformatika szakmát tanulók számára az egyik legnagyobb hagyományokkal bíró, országos megmérettetés a Mikoviny Sámuel Térinformatikai Emlékverseny, melyet az idei évben immár tizennyolcadik alkalommal bonyolított le az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának Geoinformatikai Intézete.

Az ország majd mindegyik földmérő, földügyi és térinformatikai szakképzést folytató technikumából neveztek a versenyre, – elsősorban az elkötelezett, megfelelő szakmai ismeretekkel bíró, a jövőjüket a szakma valamely területén folytatni kívánó diákok.

A döntőbe az alább megnevezett iskolák diákjai kerültek:

• Békéscsabai SZC Vásárhelyi Pál Technikum és Kollégium
  • KMASZC Varga Márton Kertészeti és Földmérési Technikum és Kollégium, Budapest
  • Baranya Megyei SZC Pollack Mihály Technikum és Kollégium, Pécs
  • Székesfehérvári SzC. Jáky József Technikum
  • Kisalföldi AszC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum

A Mikoviny Sámuel Térinformatikai Emlékverseny döntője egyben az OSZTV I. fordulója is. A továbbjutott tanulók az OSZTV kétnapos döntőjében mérik össze tudásukat, szintén az ÓE AMK Geoinformatikai Intézetében 2022. március 29-30-án.