Interjú Bekk Tímeával (földmérő mérnök, építési geodézia szakmérnök, szervezetfejlesztő tréner)

„A diákéletet szerettem a legjobban. Nagyon jó közösségünk volt, mindig számíthattunk egymásra.”
Interjú Bekk Tímeával, a Geoinformatikai Intézet mestertanárával
(Az alumni interjúsorozat tizennegyedik része)

Alumni Bekk Tímea
  1. Mi volt a motivációja, amikor egyetemünket, vagy annak jogelőd intézményeit választotta?

Korábbi tanulmányaimat Szombathelyen a Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Földmérő szakon végeztem. Tetszett a földmérés, szerettem volna tovább tanulni, voltam nyílt napon az akkori főiskolán, nagyon tetszett, találkoztam régi ismerősökkel és nagyon jó dolgokat meséltek az oktatatásról és a hallgatói életről is.

1. Pontosan melyik jogelődintézményünkben végzett? Melyik szakon (szakokon) szerzett oklevelet?

Nyugat-magyarországi Egyetem Geoinformatikai Főiskolai Kar, földmérő mérnök (BSc), 2006

Nyugat-Magyarországi Egyetem Geoinformatikai Kar, Építési geodézia szakmérnök, 2010

Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar, Szervezetfejlesztő tréner, 2023

Co-Create Coach Camp – Coach 2023

1. Volt-e olyan tanára, akire felnézett? Milyen üzenettel/szemlélettel/tudással lett gazdagabb általa?

Minden tanáromtól tanultam valamit! Mindenki maximális szakmai tudással rendelkezett és igyekeztek belőlünk hallgatókból is kihozni a maximumot, meglátni bennünk az értéket.

1. Fel tudja eleveníteni első emlékét az egyetemmel kapcsolatban?

Az első élményem a hagyományőrzéshez kapcsolódik. A harmadévesek felkaroltak minket és megmutatták hova érdemes menni a városba, hol vannak jó szórakozóhelyek. Nagyon sokat segítettek, hogy könnyen beilleszkedjünk a Geo-s közösségbe. A tanszékekre mindig jó szívvel emlékszem vissza. És nem maradhat el a híres TBC sem 😊 Táncos- Baboss – Csabina, Geodézia, Geometria és Matematika.

1. Kapott-e az intézménytől életre szóló útravalót?

Életszemléletet kaptam, és barátokat, akik a mai napig az életem részei.

1. A tanulás mellett jutott idő a szórakozásra is? Milyenek voltak az egyetemi diákévek?

Megfelelő időbeosztással jutott idő a szórakozásra is a tanulás mellett. Fontos szerepet játszott az egyetemi évek alatt a selmeci hagyományok. Valéta bizottsági tagként szerveztük a balekoktatásokat, a szakesteket. Szerda esténként pedig a városi élet várt minket. Tanulás során is nagyon jó csoportok alakultak ki. Egymást segítve készítettük a leadandókat és beszéltük át zh előtt a tananyagot.

1. Meg tudja fogalmazni, mi volt az, amit a leginkább szeretett az egyetemben?

A diákéletet szerettem a legjobban. Nagyon jó közösségünk volt, mindig számíthattunk egymásra. Nagyon jók voltak a terepgyakorlatok is, külön kiemelném a sukorói egy hetes mérőtábort.

1. Milyen lehetőséget lát napjaink felsőoktatásában?

A mai felsőoktatás, főleg a Covid után nagyon átalakult, sokkal több digitális módszerrel ismerkedtünk meg, mint korábban. A fejlődés lehetőségét látom a felsőoktatásban. Jó kapcsolatokat lehet kialakítani, melyekkel a későbbiekben jól lehet együtt működni.

1. Lenne tanácsa a mai ifjúságnak, hogyan válasszanak egyetemet/karriert maguknak?

Mindenképpen olyan úton induljanak el, melyet szívvel-lélekkel tudnak csinálni és szeretnek. A legjobb, mikor a munka egyben az ember hobbija is.

1. Felidézné egy emlékezetes pillanatát, ami az egyetemünkhöz köti?

A Valétálás, ami elsőre eszembe jut. A mai napig kiráz a hideg, mikor visszagondolok, hogy fáklyával a kezünkben, selmeci nótákat énekelve végig vonultunk a városon. Az ablakokban mécsesek égtek, ezzel kifejezve az ott lakók tiszteletét.

1. A munkahelyén mennyiben tudja hasznosítani az intézményünkben tanultakat?

Teljes mértékben.

1. Gyerekkorában is már ezzel a szakmával akart foglalkozni, vagy más „karrierálma” is volt?

Más álmom is volt egész kiskoromban, mint a földmérés, de visszatekintve, nagyon örülök, hogy ezen az úton indultam el.

1. Diplomával a kezében mi volt az első pár lépés, amit megtett a karrierje előmozdítása érdekében?

Első munkahely egy mérnökgeodéziai cégnél volt. Sokat jártam terepre, főleg nagyobb építkezési beruházásokra, ahol sokat tanultam.

1. Volt támogatója, aki segítette a karrierje kezdetén?

Igen, Müller Róbert főnököm nagyon sokat segített a terepi részen, Nagy Andrea kolléganőm pedig az irodai munkákban segített nagyon sokat.