AMK siker a temesvári TDK-n

A temesvári egyetem 2022. május 7-8-án rendezte meg XXIII. Erdélyi Műszaki Tudományos Diákköri Konferenciáját helyi és magyarországi egyetemi hallgatók részvételével.
 image1

NTP-HHTDK-21-0024

image2

Az Óbudai Egyetemről három kar hat dolgozata vett részt szép eredménnyel.

Dobra Erik (AMK)
az Alkalmazott informatika 1. szekcióban első helyezést ért el.
Konzulense: Nagyné Dr. Hajnal Éva

Gulyás Oldal Laura (NIK)
az Alkalmazott informatika 2. szekcióban második helyezést ért el.
Konzulense: Dr. Kertész Gábor

Kozma Dávid Márk (KVK)
a Villamosmérnöki szekcióban második helyezést ért el.
Konzulense: Sándor Tamás

Megkérdeztük Dobra Erik véleményét a rendezvényről:

„Egy nagyon élvezetes műszaki konferencián vehettem részt Temesváron, határainkon belülről és túlról érkeztek fiatalok és képviselték egyetemüket. Én a virtuális valóságban való játékfejlesztésről adtam elő, és egy kézmozgás érzékelő szenzor hozzáadásával, és annak optimalizálásával foglalkoztam bővebben. Meghallgattam az előadásokat, mindenkié színvonalas volt, úgyhogy nagyon nagy dicsőségnek érzem, hogy megnyertem az első helyet az Óbudai Egyetem számára. Színházi, és tudományos előadásokon vehettünk részt kikapcsolódásként az előadások előtt és után. Egy fontos pillanata volt a színházi előadásának, ami mindenki számára hasznos lehet, főleg annak, aki esetleg most ismerkedik a TDK gondolatával, szóval ezzel szeretném zárni gondolataimat: „Ha nem mersz megszólalni, akkor vedd fel a szereped, fordulj a fal felé, és kezd a falnak előadni a mondandód. Utána csak fordulj meg, így egyszerűbb elkezdeni”.

image3