Az iráni nagykövet látogatása az AMK-n

Az Iráni Iszlám Köztársaság magyarországi nagykövete látogatott ma Székesfehérvárra. Hamid Reza Nafez Arefi a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel folytatott megbeszélést, majd Norouzi Ali Reza gazdasági tanácsos kíséretében meglátogatta az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karát. Prof. Dr. Györök György dékán fogadta a vendégeket, s rövid Egyetemet és a Kart bemutató prezentációját követően Dr. habil. Hajnal Éva kutatási dékánhelyettes a VR és AR labor, Beszédes Bertalan tanársegéd az Ipari Elektronikai Labor, Dr. Széll Károly egyetemi docens pedig a Robotika Laborok működésébe, azok oktatásba bevont szerepébe nyújtott betekintést. A találkozó fő céljai között az iráni felsőoktatási intézményekkel történő együttműködés, illetve az iráni diákok fogadásának lehetősége, egymás kultúrájának megismerése  került fókuszba.