Bejczy Antal Junior műszaki innovációs verseny

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán kilenc csapat részvételével került megrendezésre a Bejczy Antal junior műszaki innovációs verseny. A Fejér megyei általános iskolákból érkező csapatok LEGO robot segítségével programozási feladatot hajtottak végre és ki is próbálták munkájuk eredményét.

A verseny folyamán a programozás és tesztelés után ‘élesben’ is kipróbálhatták a résztvevők, hogy az általuk írt program alkalmassá teszi-e a LEGO robotot a színfelismerésre és akadálykerülésre a megépített pályán. A csapatok többsége jól vette az akadályt, a robotok jól teljesítettek, nehéz feladat elé állítva ezzel a zsűrit.

Hosszas mérlegelés után az első helyezést a székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános iskola RoGally csapata érte el, azonban a többi csapat is szépen teljesített. Az első három helyezett csapat értékes ‘robot’ nyereménnyel gazdagodott.

Köszönjük a csapatok részvételét, a felkészítő- és kísérő tanárok segítségét!

Találkozunk jövő tavasszal!