Dr. Nagy Rezsőt Trefort Ágoston-díjjal tüntették ki

Balogh Zoltán, az emberi erőforrások minisztere dr. Nagy Rezsőt, az Óbudai Egyetem, Alba Regia Műszaki Kar, Mérnöki Intézet főiskolai docensét iskolateremtő munkásságának, hosszú évek kiemelkedő oktató-nevelői és tudományos ismeretterjesztő tevékenységének elismeréseként, a felsőfokú szakemberképzés, a természettudományos és mérnöki utánpótlás területén kifejtett magas színvonalú munkájáért Trefort Ágoston-díjjal tüntette ki. Az állami elismerés átadására a Pécsi Tudományegyetemen 2016. szeptember 1-én tartott ünnepélyes tanévnyitón került sor. A kitüntetést Balogh Zoltán miniszter úr és Palkovics László oktatási államtitkár úr adták át.

Dr. Nagy Rezső egyetemi tanulmányait a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki Karán végezte, ahol 1977-ben okleveles villamosmérnök, 1983-ban számítástechnikai szakmérnök diplomát, 1994. évben dr. univ. fokozatot szerzett. 1989-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetemen felsőfokú csillagász ismeretterjesztő szakot végzett.

Az egyetem elvégzése után a Videoton Számítástechnikai Gyárának Műszaki Főosztályán dolgozott fejlesztő mérnökként.1992 óta dolgozik folyamatosan az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar Mérnöki Intézetében, illetve annak jogelőd intézményeiben, jelenleg főiskolai docensként.

Fő oktatási területei a számítógép hálózatok, operációs rendszerek, mérnöki képfeldolgozás, szenzor hálózatok. Megalapítója és egyik kidolgozója, jelenleg szakfelelőse a Számítógép hálózatok szakmérnök szaknak, amelyen 1996 óta folyamatosan oktat. 2000-ben az intézetben meghonosította a CISCO Akadémiát, amelyet azóta is vezet, és oktat magyar és angol nyelven. Több tantárgy szakmai felelőse és rendszeresen mentorál hallgatói csoportokat. A hallgatók szívesen választják szakdolgozati konzulensnek, mert ipari tapasztalatával hasznos tanácsokkal szolgál a hálózatok fejlesztésében. Munkássága alatt számítógép hálózatos szakemberek generációt képezte, és sokat tett nem csak a régióban, de országos szinten is az informatikai szakember utánpótlás biztosításáért.

Szakmai munkája mellett sokat tett a tudományos ismeretterjesztés területén is. Megalapítója és lelkes szervezője az Óbudai Egyetemen a Garai Géza Szabadegyetemnek. Hat tudományos szervezetben dolgozik, a TIT Fejér megyei Egyesülete elnöke, a csillagászati és űrkutatási szakosztály titkára. A Szabadművelődés Házában 27 éve tart rendszeresen csillagászati szakkört és távcsöves bemutatókat, nyaranta csillagász tábort szervez általános és középiskolás tanulók számára.

Gratulálunk Nagy Rezsőnek az állami kitüntetéshez!