DSinGIS „projekt meeting” az AMK Geoinformatikai Intézetben

A pünkösdi hétvégén megérkeztek a DSinGIS európai uniós projekt üzbég, osztrák, német és svéd résztvevői. A találkozó célja a projekt menedzsment és adminisztráció felkészítése a következő időszak feladatainak részletes megvitatására és hatékony elvégzésére. Az ázsiai, európai oktatási és kutatási intézmények képviseletében megjelent szakemberek, valamint a koordinátori szerepet betöltő Óbudai Egyetem AMK Geoinformatikai Intézet oktatói a projekt keretében készülő doktori iskola kialakításának számos kérdését pontosítják ezekben a napokban. A találkozó résztvevőit kedden a Hiemer-házban Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte. Az üzbég Umurzakov professzor a Fehérvár tévében adott nyilatkozatában elmondta, hogy számukra nagy lehetőség az Óbudai Egyetem képzési rendszerének tanulmányozása. A projekt keretében megvalósuló doktori iskola létrehozásával olyan jól képzett szakemberek képzése válik lehetővé, akik tudásuk birtokában, a távérzékelés és térinformatika alkalmazásával nagyban hozzájárulhatnak az Üzbegisztánt sújtó környezeti hatások hatékony kezeléséhez, segítve ezzel a fenntartható fejlődést. A kar részéről a projekt koordinátora, Dr. Földváry Lóránt dékánhelyettes szólt a közös európai-ázsiai munkáról.

A munka csütörtök délutánig Székesfehérváron, a GEO-ban zajlik, majd a résztvevők a pénteki napot a Földművelésügyi Minisztériumban, a szombati napot pedig az Óbudai Egyetem Doberdó úti campusában töltik.