Duális képzés – Egy projekt zárult le, ami valaminek a kezdete

Lezárult a „Duális képzés feltételrendszerének kialakítása a székesfehérvári műszaki felsőoktatásban” elnevezésű projektje az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának, melynek zárókonferenciáját rendezték csütörtökön. Mindez jó alkalmat kínált arra, hogy az egyetem a 2016-os duális képzéseire vonatkozó együttműködési megállapodást kötött IBM DSS Kft-vel, mely országos viszonylatban is kiemelkedő hallgatói létszámban vállal szerepet a mérnök informatikus képzésben.

A projektzáró konferencia keretén belül dr. Györök György dékán és Zerényi Zoltán az IBM DSS Kft. igazgatója írta alá az együttműködési megállapodást. A cég 2016 szeptemberétől 25 hallgató képzésében vesz majd részt.

Csak egy projekt zárul le, ami egy új kezdetet is jelent – mondta Györök György az egyetem dékánja. „Formailag lezárunk egy mérföldkőnek tekinthető pályázatot és amit létrehoztunk az önmagában is érték. Célunk, hogy az Alba Regia Műszaki Kar legyen az ország legjobb, több szakterületen is képző mérnök kar.

20151126 obudaiibm02

Cser-Palkovics András polgármester köszönetet mondott azért, hogy mindenki a saját területén hozzátett valamit a program sikeréhez. „Hittel vallottuk a városban működő cégekkel közösen, hogy a duális képzésnek minden adottsága megvan Fehérváron. Ne csak a jelenben legyen a város az ország egyik gazdasági erőcentruma, hanem a jövőben is. Ez pedig minőségi felsőoktatás nélkül nem megy, éppen ezért elindult már idén szeptembertől a duális képzés és a következő évben már több mint száz duális képzéshely már biztosított.” Elmondta, hogy néhány héten belül tárgyalja a közgyűlés azt a városi ösztöndíjprogramot, mely támogatást biztosít a szakképzésben. Kiemelte, hogy most „a labda a diákoknál van, mert minden keretet adott ahhoz, hogy újra minél több hallgató tanuljon Fehérváron. A város élhető és szerethető továbbá munkahelyet is tud biztosítani.” A város polgármestere a projektzárón jelentette be, hogy az önkormányzat a Petőfi Moziból diákklubbot alakít ki és felújítja az épületet.

20151126 obudaiibm03

Palkovics László államtitkár kiemelte, hogy egy éve fogadta el a kormány a felsőoktatási stratégiát,azonban az oktatási intézményrendszer átalakítása csak akkkor megy jól, ha mindenki kiveszi a saját részét ebből a feladatból, aminek egyik jó példája a duális képzés. Mint mondta mindenki megértette, hogy milyen eredménye lehet a duális képzésnek. Fehérváron az elmúlt egy év pedig kiemelkedő, hogy hogyan lehet a felsőoktatást a gazdaságot és a közszférát összehozni.

Bácskai Gergely, Simon Erika

forrás: www.szekesfehervar.hu