Duális képzési központ létesítése az Alba Regia Műszaki Karon

oe amk 2015Az Óbudai Egyetem az Emberi Erőforrások Minisztériuma által a „Felsőoktatási Struktúraátalakítási Alap terhére megvalósuló fejlesztések megvalósítására” címmel meghirdetett pályázaton a székesfehérvári Alba Regia Műszaki Karán kialakítandó duális képzési központ létrehozására, a tananyagok fejlesztésére 1 milliárd forint támogatást elnyert.

A pályázatban megfogalmazott ingatlanfejlesztések a Székesfehérvár belterületén, a Budai út 45. szám alatti egyetemi épületek felújítását tartalmazták. A közel 100 évvel ezelőtt, az I. világháborús hadiárvák részére épült két épület felújítási projektjének előkészítése 2015 áprilisában kezdődött el. A lefolytatott közbeszerzési eljárás eredményeképpen a tervezői feladatokat a T.Á.M. Építész Iroda Kft. nyerte el.
Az Óbudai Egyetem által megfogalmazott épület-felújítás a duális képzéshez kapcsolódó belső terek kialakítására, átalakítása, az épületek teljes tetőcseréjére, a nyílászárók cseréjére, felújítására, a homlokzat-felújítására, az elektromos és gépészeti vezetékek korszerűsítésére, a háztartási méretű kiserőmű (napelemek) tetőszerkezetre történő elhelyezésére, a vízelvezetés és csapadékcsatorna rekonstrukciójára, az út- és térburkolat szükség szerinti felújítása terjed ki.
A kiviteli tervek 2015. szeptember közepére készültek el, melyet követően megkezdődött a kivitelezési közbeszerzési eljárás lefolytatása. A beruházás megvalósítása 2016. január közepével indul, − az előzetesen megállapított 150 napos időtartamot figyelembe véve − 2016. június 15-ével zárul.
Az egyetemi épületek felújításával párhuzamosan folyamatban van a Duális Képzési Központ laboratóriumi berendezésének közbeszerzési eljárása, valamint az informatikai hálózat fejlesztését megalapozó beszerzések.