Európa legnagyobb kukorica feldolgozója is beszállt a fehérvári duális képzésbe

Európa legnagyobb kukorica-feldolgozó üzemével írt alá partnerségi megállapodást az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara. Szabadegyházán a Hungrana Kft. idén szeptembertől fogadja a duális képzés keretében az egyetem villamosmérnök hallgatóit, akik az ország egyik legjelentősebb élelmiszeripari vállalatánál szerezhetik meg a gyakorlatban is tudásukat.

A képzési idő alatt a hallgatók minden tanévben minimum 14 hetes összefüggő szakmai gyakorlatot töltenek a vállalatnál, amely során megismerkedhetnek a gyártás legfőbb folyamataival, az ott alkalmazott technológiával. Olyan értékes munkatapasztalatokra tehetnek szert, amelyek együttesen hozzásegíthetik őket a vállalatnál történő alkalmazáshoz és hosszú távú karrierlehetőséget nyújt.

Egy újabb fontos megállapodás jött létre ami tovább erősíti a város felsőoktatását – mondta Cser-Palkovics András polgármester. Székesfehérvár, a duális képzést tekintve az egyik legfontosabb központ lesz az országban és egyre jobban bizonyságot nyer, hogy volt értelme elindítani a gazdaság igényeinek megfelelően a fehérvári képzéseket. Az egyetem Hungranával kötött stratégiai partnerségi megállapodásával kapcsolatban fontosnak nevezte Székesfehérvár mellett a térség fejlődését.20160301 hungrana kep03

„Amikor Fehérváron valami fejlesztés történik, az az egész térség szempontjából fontos, melyet jól példáz a mostani partnerségi megállapodás is.” Kiemelte a vállalat társadalmi felelősségvállalásban betöltött szerepét, hiszen a társasági adókedvezményen keresztül a Hungrana példaértékű támogatást nyújt a közösségnek és több fejlesztés nagyban köszönhető a cégnek.20160301 hungrana kep01

Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere, Kelemen Kálmán a Hungrana ügyvezető igazgatója,  Prof. Dr. Réger Mihály az Óbudai Egyetem tudományos rektorhelyettese, Magyar Szabolcs a Hungrana műszaki igazgatója, Mészáros Attila alpolgármester és Györök György az Alba Regia Műszaki Kar dékánja is ott volt a stratégiai partnerségi megállapodás aláírásakor a szabadegyházi gyárban.

Kelemen Kálmán a Hungrana ügyvezető igazgatója arról beszélt, hogy diplomázás után maga is öt évet oktatóként töltött a Műegyetemen. Mint mondta „azt várom, hogy olyan hallgatók kerüljenek a Hungranához, akik okosan gondolkozva kihívások elé állítanak bennünket kérdéseikkel, segítve ezzel a munkánkat.” A cégnél 311-en dolgoznak, akik közül 132 diplomás szakember és jelenleg nyolc munkavállalójuk tanul felsőoktatási intézményben. Kiemelte, hogy Székesfehérvár és a környék büszke lehet az innovatív városvezetésre, akik a gazdasági szereplőket is kihívások elé állítják, ami hozzájárul a térség hosszú távú fejlődéséhez.
20160301 hungrana kep02Az egyetem számára fontos, hogy olyan gyorsan fejlődő, dinamikus partnerekre találjon, akik stabil gyakorlati, technológiai hátterükkel hozzá tudnak járulni a gyakorlat-orientált képzések minőségi színvonalának emeléséhez, valamint a duális képzések hatékonyságának növeléséhez.

Az Óbudai Egyetem elkötelezett és mindent megtesz annak érdekében, hogy a hallgatók versenyképes tudással rendelkezzenek – mondta Prof. Dr. Réger Mihály az Óbudai Egyetem tudományos rektorhelyettese. Az egyetem most dolgozik az intézményfejlesztési tervén, aminek egyik fontos eleme az ipari partnerekkel való együttműködés. Fontosnak nevezte, hogy a hallgatók reális, valóban létező problémákkal foglalkozzanak tudományos tevékenységük terén. „Minden ilyen együttműködéssel Egy lépéssel mindig közelebb jutunk ahhoz, hogy elérjük a céljainkat.” – mondta, majd megköszönte a városnak és az Alba Regia Műszaki Karnak a duális képzés elindításában való munkát.20160301 hungrana kep07

A Hungrana Keményítő- és Izocukorgyártó és Forgalmazó Kft. Európa legjelentősebb kukorica-feldolgozó vállalataként több mint 100 éve meghatározó szereplője a magyarországi élelmiszeriparnak. Az itt készült természetes cukor- és keményítőféleségekkel, alkohol- és takarmány alapanyagokkal nap mint nap találkozhatnak a fogyasztók, amikor tejterméket, péksüteményeket, lekvárokat vagy üdítő- és szeszesitalokat vásárolnak, vagy akár ezek papírcsomagolását veszik a kezükbe. A Hungrana Kft. számára kiemelten fontos a környezet iránti felelősség, amelynek remek példája, hogy a cég állítja elő a GreenPower E85 néven forgalmazott, megújuló energiaforrásból készülő magas bioetanol tartalmú üzemanyagot.

forrás: www.szekesfehervar.hu