Fehérváron a versenyképes tudásért

Stratégiai partnerségi megállapodást kötött a Harman Becker Gépkocsirendszer Gyártó Kft. és az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara, amely 135 éves tradíciójával korszerű tanulási, kutatási lehetőségeket kínál. A Harman Becker Kft-nél működik gyakornokok foglalkoztatására kialakított program, az egyetemen pedig a korábbi kooperatív képzés biztosította az elméleti képzés mellett a gyakorlati tapasztalatok elsajátítását.

A megállapodást dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja és dr. Karaszek Szabolcs, a Harman Becker Kft. HR Igazgatója írták alá. Az eseményen Székesfehérvárt Mészáros Attila alpolgármester képviselte. A felek egyértelműsítették, hogy a közös munka akkor sikeres és magas szintű, ha valamennyi szereplő Székesfehérváron tud együttműködni.

A Harman Becker Kft. biztosítja a gyakorlati tapasztalatszerzést, valamint támogatást nyújt saját szervezetein, valamint szakmai és társadalmi kapcsolatain keresztül a szükséges oktatási, műszaki információk és anyagok elérésében, megszerzésében a képzésben résztvevő hallgatóknak.

harman kicsi3

Mindig ünnepnap, amikor egy ilyen megállapodás születik, és szerencsére nem telik el úgy hónap Székesfehérváron, hogy a város vezetése ne látogasson el valamelyik partneréhez, úgy, mint most a Harman Becker Kft-hez -mondta Mészáros Attila alpolgármester. „Amikor néhány évvel ezelőtt a geoinformatikai kar veszélybe került, akkor kezdte el a város az állammal és az Óbudai Egyetemmel a közös gondolkodást azon, hogy hogyan lehet azt a munkaerőhiányt kielégíteni, amit a városban működő cégek jogosan jeleztek az önkormányzat felé. A válasz az Óbudai Egyetemen az Alba Regia Műszaki Kar megalapítása voltEzek az együttműködések csak akkor tudnak magas szinten működni, hogyha minden szereplő Székesfehérváron van. A cég, az egyetem és természetesen a hallgatók is, akik így mind elméleti, mind gyakorlati téren magas szintű képzést kapnak.”

Az együttműködési megállapodás létrejöttével kapcsolatban dr. Karaszek Szabolcs HR igazgató kiemelte, hogy „a városnak, az egyetemnek és a munkáltatóknak jövőképet kell adniuk a fiatalok számára, hogy lássák, az egyetem után is van élet. Olyan életpályát és karrierlehetőséget kell kínálnunk, ami a döntések meghozatala folyamán azt eredményezi, hogy nem külföldön keresnek munkát a frissen végzett mérnökök. Nekünk az a legjobb, hogy ha székesfehérváriként, székesfehérvári egyetemen végezve itteni munkáltatónál helyezkedik el és találja meg jövőképét.” A Harman Becker Kft. olyan gyakornoki programot indít el, amely jelentős anyagi támogatást nyújt a hallgatóknak – azzal a céllal, hogy a cég és Székesfehérvár beleférjen a jövőképükbe. A gyakorlati képzésben kapott támogatással, ami a minimálbér háromszorosa, a Harmanban eltöltött gyakorlati idő mennyiségét szeretnék növelni és ezzel motiválni a hallgatókat. A jelenlegi 18 fős gyakornoki státuszt a következő évben pedig kétszeresére fogják emelni. A Harman Becker Kft. továbbá egy olyan technológiai versenyt hirdet november-december hónapban Harman Tech Challenge néven, amely Székesfehérváron a műszaki főiskolásoknak adna lehetőséget magas díjazással és karrierlehetőséggel.

harman kicsi4

A rendszernek három főszereplője van: maga a város, amely mindig fejlődni és növekedni akar; másrészt az ipar, ami a nemzetközi mezőnyben folyamatosan megméreti magát – mindkettő letéteményese, a minőségi és mennyiségi fejlődés záloga a műszaki értelmiség. És végül a modell harmadik szereplője az egyetem.” – mondta dr. Györök György dékán. „A három szereplő egymásra találása annak az igenlése, hogy az egyetem nem képezhet a várostól és az ipartól elszeparáltan szakembereket. A modell negyedik fontos szereplője a hallgató vagy a friss diplomás mérnök, aki a modell mindhárom szereplőjének áldásos tevékenységéből részesedik.” Az egyetem részéről ez a hetedik stratégiai megállapodás székesfehérvári céggel. A dékán mint mérnök példaértékűnek nevezte azt a modern technológiát, ami a Harman Becker Kft-nél rendelkezésre áll, tanárként pedig az elmúlt negyedszázad visszaigazolásának azt, hogy tanítványai közül többen ráköszöntek a gyárlátogatások során. A partnerség lényegének azt tartja, hogy a diákok olyan plasztikus élőképet kapnak ezáltal, ami értékes egy életpálya kialakulásában.

forrás: www.szekesfehervar.hu

A Fehérvár TV tudósítása az eseményről: