Garai Géza Szabadegyetem – 2022. május 3.

Zöld energiatermelő atomreaktor címmel tartotta a Garai Géza Szabadegyetem soron következő, május 3-i előadását Prof. Sajó-Bohus László akadémikus.

Az éghajlatváltozás és a növekvő energiaigény arra figyelmeztet, hogy az energiatermelésben az eddiginél sokkal fenntarthatóbb módszerekre kell támaszkodni. Az atommag-hasadáson alapuló erőművek azonban számos előnyük mellett aggodalmakat is keltenek. Ez az előadás a sóolvadékos tóriumreaktorok működésével és előnyeivel foglalkozik, amelyek az általában szokásos atomreaktorok közül kiemelkednek stabilitásban és biztonsági jellemzőik tekintetében, így joggal tekinthetők a „legzöldebbnek” a reaktorok között.

Előadónk a Magyarországon született Sajó-Bohus László Professor Emeritus, a Venezuelai Academia Nacional de Ingeneria y Habitat tagja.

Az előadás online is követhető volt és újra megtekinthető a Galileo Webcast archívumában: http://www.galileowebcast.hu/live.html