K+F napok az Alba Regia Műszaki Karon a Denso-val

A mérnöki pálya lehetőségeiről volt szó az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának K+F előadásán, ahol a DENSO Gyártó Magyarország Kft felső vezetésének három magyar tagja beszélt a cégről és az ott folyó munkáról a hallgatóknak. A japán gyáróriás Fehérváron mintegy ötezer embert foglalkoztat és jelenleg 13 szabad mérnöki pozíciójuk van.

A Denso három felsővezetője Látos István HR igazgató, Tamási István minőségbiztosítási igazgató
és Szincsák Attila kereskedelmi igazgató mutatta be a vállalatnál folyó munkát és beszélt a karrier lehetőségekről.

Dr. Györök György dékán köszöntötte a jórészt másod- és harmadéves hallgatókat, majd Látos István a DENSO Magyarország HR igazgatója mutatta a be a vállalatot. A japán gyáróriás 1949-ben vált ki a Toyotából és ma 150 ezer embert foglalkoztat a vállalat a világon. Az 1997-ben alapított fehérvári gyárban mintegy ötezer ember dolgozik és közülük három fehérvári vezető is van a kilenc tagú felső menedzsmentben. A gyár éves termelési volumene 500 millió euró és van lehetőségük további növekedésre. (Válság után minden valószínűség szerint idén érik el a 2007-es értékesítési szintet.) A Sóstói Ipari Parkban 70 ezer négyzetméteres gyár működik a 220 ezer négyzetméteres területükön.

20151008 oe denso 02

Tudta, hogy a QR kódot a DENSO-nál fejlesztették ki? Az első QR-kódokat azért készítették,
hogy az autógyártás során az alkatrészeket gyorsan és biztosan azonosíthassák.

A diesel motorok működését segítő berendezéseket gyártanak Székesfehérváron és Magyarország három nagy autógyárába is szállítanak: a GM, a Suzuki és az Audi vásárol fehérváron gyártott DENSO terméket, de dolgoznak azon is, hogy a kecskeméti Mercedes gyárnak is beszállítóivá váljanak – hangzott el az előadáson. Székesfehérváron 150 fiatal mérnök dolgozik jelenleg, akiknek az átlagéletkora 32 év és folyamatosan keresnek fiatal, pályakezdő mérnököket – mondta Látos István.

Tamási István minőségbiztosítási igazgató, kezdő mérnökként 99-ben került a céghez és egy évig volt lehetősége Japánban is tanulni. A vállalat felépítése mellett arról is beszélt, hogy jelenleg 13 szabad mérnök pozíció van a fehérvári DENSO-ban.

Fottás: www.szekesfehervar.hu