Országos Szakmai Tanulmányi Verseny 2015.

Az új Kar megalakulásával járó változások egy dolgot biztosan nem érintettek intézetünkben – a középiskolások számára rendezett szakmai verseny megszervezését, lebonyolítását.

A Magyar Agrár, – Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamara versenykiírására sok földmérő, térképész, térinformatikai szakmát tanuló diák jelentkezett az ország középiskoláiból, de közülük csak 12-en jutottak az AMK Geoinformatikai Intézetében rendezett döntőbe.

Ők április 14-15-én ők mérték össze tudásukat és szerezhettek vizsgatapasztalatot írásbeli szóbeli és interaktív feladatok megoldásában. A szóbeli vizsgán a Kar részéről Dr. Busics tanár úr, a Földművelésügyi Minisztérium képviselője Koós Tamás, a BME oktatója Tuchband Tamás és a Kamara képviseletében Heilmann János urak „faggatták” a döntősöket. A leendő nyertesek értékes jutalmat kapnak; de ennél is fontosabb számukra, hogy az itt elért eredmények alapján egyéb előnyökben is részesülnek; pl: kiválthatják a szakvizsgát, érettségit!

Ahogy a korábbi években, az idén is öröm volt látni a felkészült, motivált fiatalokat, akik a vizsgadrukk ellenére is mosolygósan vidáman vették az akadályokat. Az eredményhirdetésig szurkolunk nekik a minél jobb eredményekért, jövőre pedig szívesen látjuk őket újra ezekben a padokban, mint elsős hallgatóinkat.