„Surveying and GIS” őszi egyetem

A Geoinformatikai Intézet 2015. november 17 – 21. között intenzív kurzust tart 13 kazah hallgató részére. A hallgatók az „őszi” egyetemen Pődör Andrea vezetésével foglalkoznak adatgyűjtési technológiákkal, adatelemzési, megjelenítési módszerekkel elméletben és gyakorlatban, a térinformatika szerepével a földmérő szakma átalakulásában.

Második témakörként a hallgatók lézerszkennelési feladatokkal ismerkednek, László Gergely intézeti mérnök segítségével.

A feladat egy belső (az Intézet egy szintjének felmérése) és egy külső (a Főtéren található Országalma) helyszínen történő mérése, melyhez Leica ScanStation C10 lézerszkennert használnak, feldolgozáshoz pedig a Leica Cyclone feldolgozószoftvert, melyhez a hallgatói licenceket a Leica Geosystems Hungary Kft. bocsájtja rendelkezésünkre; a támogatásért ezúton is köszönetet mondunk.

Az intenzív oktatási hetet budapesti kirándulás zárja.