VII. Szondi Grundbirkózó Kupa

Székesfehérváron 7. alkalommal került megrendezésre az Országos Grundbirkózó Verseny.

A grundbirkózástól sokan tartanak, bár teljesen biztonságos sportág. Látszólag birkózás, de valójában minden előképzettség nélkül is művelhető, hiszen nincsenek dobások, nincs gáncsolás.

A Szondi Grundbirkózó Kupa néven hirdetett országos versenyre a Magyar Honvédség 5 szervezetének versenyzői neveztek. Hallgatónk, Meiszter Máté (Óbudai Egyetem, Alba Regia Műszaki Kar, Mérnöki Intézet, III. évfolyam villamosmérnök hallgató),- aki a Honvéd Szondi S.E. Birkózó Szakosztályának aktív tagja – megmérette magát. Máté, a versenyen elért szép eredményeivel, példát mutatott a kis birkózó palánta tanítványainak is.

Grundbirkózás:

Saját súlycsoport (80kg-90 kg)                                  I. hely, BAJNOK

Abszolút kategória (0kg-150kg)                                II. hely

Judo Földharc:

85 kg – 95 kg                                                  II. hely

Szabad Stílusú Küzdelem:

85 kg – 95 kg                                                 II. hely

Pusztakezes Emelt Küzdelem:

85 kg – 95 kg                                                 II. hely

20141202 2Máténak a lelkesedéséhez és szép eredményeihez gratulál az Egyetem oktatói kara és a diáktársak nevében Fokvári Adrien testnevelő tanár.