59. Tudományos Diákköri Konferencia az AMK-án

Az ÓE Alba Regia Műszaki Karán 2024.04.24. napján rendezték meg az 59. Tudományos Diákköri Konferenciát egy Ifjúsági szekció és egy Műszaki és Geoinformatikai szekció formájában.

Az Ifjúsági szekcióban kora délután a középiskolás diákok első tudományos „lépéseinek” eredményeit ismerhette meg a közönség és a bírálóbizottság. Rendkívül változatos témákat dolgoztak fel az ifjú „kutatók”, akik a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Jáky József Technikumból, a Széchenyi István Műszaki Technikumból, valamint a Vasvári Pál Gimnáziumból érkeztek pályaműveik bemutatására. A résztvevők foglalkoztak a Somogyvámosi romtemplom modellezésével; A felületek rögzítési megoldásaival; A mobilrobottal történő energiagyűjtéssel; Propulziós gőzhajóval; és a Rend és káosz entrópia tudománytörténeti vonatkozásaival.

Késő délután már az egyetemi hallgatók tudományos kutatásának eredményeit feldolgozó előadások voltak a középpontban. A témák között szerepelt: a 3D modellezés szkenneléssel és a nagy mozgásterű 3D nyomtatás; a Véletlenszám generátor FPAA és mikrokontroller felhasználásával; A Magyarországi Robinia Pseudoacacia detektálása Sentinel-2 műholdfelvételek alkalmazásával; Fotópontfelhők előállítása és összehasonlítása különböző adatgyűjtő lehetőségek használatával; Helymeghatározó program vizsgálata és optimalizálása; Tér-idő valóságos modellje.

A pályaműveket bemutató diákoknak, hallgatóknak és felkészítő konzulenseknek is gratulálunk!

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.04.26.