Gyakorlati képzéssel és sportosan aktívan kezdődött a Sportközgazdász mesterszak az Óbudai Egyetemen

A Sportközgazdász mesterképzés első félévében négy sportgazdasági szakmai tárgy (Létesítménymenedzsment, Sportmarketing, Sportvállalkozások gyakorlata, Változtatásvezetés) keretében is kiemelten fontos cél a gyakorlati ismeretek átadása, az interaktivitás és a helyszíni tapasztalatszerzés.

Az első Létesítménymenedzsment kurzuson az Alba Regia Sportcsarnokban lehettünk, ahol a létesítmény megtekintése mellett Balássi Imre, Elnök úr, a szak azonos márka alatt futó két Duális Partnerének az Elnöke tartott előadást nekünk.

A második Létesítménymenedzsment alkalom már a szabadban telt. Duális Partnerünknek, a Magyar Kajak-Kenu Szövetségnek köszönhetően vendégei lehettünk az épülő sukorói kajak-kenu komplexumnak, ami az elmúlt évtizedek legjelentősebb és legkomplexebb beruházása által hozza létre a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia otthonát.

A harmadik Létesítménymenedzsment alkalmon Duális Partnerünk, a Budapesti Honvéd SE budapesti központi bázisán lehettünk. Gergely István, Ügyvezető Elnök úr előadását követően létesítménytúra által jártuk be a Honvéd folyamatosan fejlődő létesítményeit. Mások mellett megcsodáltuk az Atlétikai vb egyik edzéshelyszínét biztosító pályát, kiszolgáló helyiségeit.

A Sportmarketing tárgy keretében a Budapest Honvéd Sportegyesület marketingtevékenységéről Jenei Marcell, sportközgazdász tartott előadást.

A szabadidősport-rendezvények, élükön az Ultrabalaton szervezéséről, marketing kérdéseiről Zelcsényi Miklós, a Balatonman Triatlon Kft. Ügyvezető igazgatója tartott vendégelőadást a kurzus keretében.

Sportvállalkozások gyakorlata órán egy NB 2-es labdarúgócsapat működésébe nyertek betekintést a sportközgazdász Hallgatók az Aqvital FC Csákvár tulajdonosa, Nagy Sándor előadása által.

Ismét külsős helyszínen zajlott a Sportvállalkozások gyakorlata kurzusunk, amikor látogatást tettünk a Design Terminálba és kétórás workshop keretében bonthatták ki, prezentálhatták Hallgatóink csapatmunkában az ötleteiket, ezzel is alakítva, fejlesztve a bennük levő vállalkozói kedvet.

Innovatív kurzusunk, a Változtatásvezetés első alkalmára érkezett hozzánk meghívott Vendégként Gergely István, a BHSE ügyvezető elnöke, aki hallgatói kérdésekre válaszolva számolt be az elmúlt három év vezetői kihívást jelentő külső változásokról és az erre adott vezetői válaszokról.

Természetesen, a csapatépítés is fontos szerepet kap a mesterszakon. 2023 szeptemberében a hallgatói közösségépítés jegyében Tanár-Diák túrán vettek részt a Sportközgazdászok a Bakony kapujában, Iszkaszentgyörgyön. 2023 október 24-én pedig a székesfehérvári összegyetemi gólyabálon ünnepeltek együtt.

Értékes szakmai programmal szolgált a Kutatók Éjszakája, ahol A víz bajnokai, így Gergely István és Milák Kristóf egy kötetlen szakmai portré-beszélgetés keretében osztott meg velünk sok-sok értékes tapasztalatot, melyek jól jöhetnek majd a Hallgatók későbbi hivatásgyakorlásában.

Közösségépítő lehet, mikor közös büszkeségként tekinthetünk egy-egy Hallgatónk sportsikerére, valamint sok-sok csoportos projektmunka és prezentáció keretében kovácsolódik az évfolyam egy igazán összetartó, motivált és készségeiben, képességeiben állandóan fejlődő szakmai és baráti közösséggé.

A jelenlegi oldal frissítve: 2023.10.27.