Növekedett a felvett hallgatók létszáma

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karára a 2018/19-es tanévre 261 leendő elsős hallgató nyert felvételt, ezzel a székesfehérvári kar a tavalyihoz képest 17%-kal növelte a normál felvételi eljárásban felvett hallgatók létszámát.
Örvendetesen nőtt a mérnöki szakokra jelentkezők és felvettek száma, ami egy többéves kemény munka eredménye. Ennek során a Székesfehérvár Megyei Jogú Város, valamint számos a SZTEM-et megcélzó pályázat támogatásával a székesfehérvári és a régió középiskoláiban tájékoztató körutakat, kiállításokat, informatikai és robotikai versenyeket szerveztünk, felsőoktatási Expo-kon vettünk részt.
A sikerben jelentős szerepe van a székesfehérvári és a régió ipari partnereivel közösen folytatott duális képzés bevezetésének és elterjesztésének. Azok a nappali képzésre felvételt nyert hallgatóink, akik még nem jelentkeztek duális képzésre, a meghirdetett helyekre póteljárásban jelentkezhetnek. További információ az AMK honlapján
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának bármely szakán végzett hallgatók biztos munkaerőpiaci elhelyezkedési lehetőséggel számolhatnak, karriercéljaik elérése évek óta stabilan biztosított.
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara gratulál a felvételt nyert hallgatóinak, akik hamarosan hivatalos levelet kapnak a beiratkozás rendjéről, a Gólyatáborról és a kollégiumi elhelyezés lehetőségéről.
Nappali alapképzések

Átlag pont

földmérő és földrendező mérnöki (magyar nyelven)

282

35

földmérő és földrendező mérnöki (angol nyelven)

nem indul

86

1

86

A felvételt nem nyert jelentkezőknek, illetve az ebben az évben nem jelentkezetteknek lehetőségük van pótfelvételi eljárásban részt venni. Jelentkezni egyetlen kiválasztott költségtérítéses képzésre lehet a www.felvi.hu honlapon elérhető elektronikus felvételi rendszeren keresztül az ott megadott határidőn belül.
A felvételi eljárással kapcsolatos minden kérdésben szívesen állunk rendelkezésre a to@amk.uni-obuda.hu E-mail címen.