Széchenyis duális roadshow a fehérvári karon

A Székesfehérvári Szakképző Centrum Széchenyi István Műszaki Technikum diákjai vehettek részt izgalmas előadásokon, foglalkozásokon az ÓE Alba Regia Műszaki Karán. A program a középiskola Duális Roadshow rendezvénye keretében valósult meg, amelyen az egyetemi kar mellett, duális vállalati partnerek mutatkoztak be. Intézményünknek fontos, hogy a középfokú duális képzések mellett, minél előbb találkozzanak a diákok a felsőoktatás hasonló képzési rendszerével, hogy lássák benne a karrier út folyamatosságának lehetőségét.

Péntek délelőtt 580 széchenyis középiskolás diák kifejezetten az informatika, mechatronika, elektronika és gépész irányból érkezve ülhetett be az egyetemi padsorokba, valamint tesztelhette tudását a különböző laborokban. Emellett 23 osztályfőnök is megfordult a diákokkal együtt az egyetemi campuson.

A programok megvalósításában a teljes alapképzési palettához kapcsolódóan az oktatóink mellett, hallgatóink is kivették részüket előadásokkal és foglalkozásokkal, amit ezúton is köszönünk nekik. Az egyetem részéről a koordinációt Módné Takács Judit intézetigazgató-helyettes (Természettudományi és Szoftverfejlesztési Intézet) látta el.

A rendhagyó foglalkozások keretében a mikrovezérlők világával, a geoinformatika szépségeivel, a Harman duális hallgatójának gyártósorral kapcsolatos tervezési és bevezetési folyamataival, a közösségi média veszélyeivel, az ipari robotok területével, tanulás módszertani praktikákkal, kriptobányászattal ismerkedhettek meg a középiskolások. Az egyetemi hallgatók segítségével még abba is bepillanthattak a középiskolások, hogy milyen az ÓE AMK mérnökének lenni.