Mérd meg, mutasd meg!

„Ami mérhető mérd meg, ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” Galileo Galilei

Mérd meg, mutasd meg!

Felhívás térinformatikát tanuló középiskolások számára

Szeretitek városotok szép épületeit?
Nálatok van a legtöbb műemlék?
Ott található a legidősebb fa az országban?
Ott él a legtöbb énekesmadár?

Mérjétek meg és mutassátok be! Fogjatok össze és mutassátok meg, hogyan lehet megmérni és bemutatni térben azt a dolgot, környezetet vagy jelenséget, ami Titeket érdekel.

Csapatok pályázhatnak. A csapatok öt, lehetőleg különböző életkorú diákokból álljanak, a feladat egy, a számotokra fontos téma bemutatása, ezt kellene megmérni és megmutatni.  Maga a feladat és a mérés a Ti kreativitásotokra van bízva.

A pályaművek beadási határideje 2024. november 20. szerda.  A pályaműnek tartalmaznia kell a résztvevő csapattagok nevét és életkorát, iskolájuk nevét és címét, a feladat során végrehajtott mérések menetét eredményeit, és mindezek megjelenítését.

A legjobb pályaműveket a Térinformatika napján a csapattagok egy 15 perces (ppt) előadás keretében mutatják be.

A feladatok értékelésében térinformatikai cégek is részt vesznek. A bírálók figyelembe veszik a pályamű témáját, a mérések végrehajtását és a középiskolások ötletességét.

A legjobb pályaművek ismertetésére és díjazására az Óbudai Egyetem AMK Geoinformatika Intézetében,
vagy ha a személyes részvétel nem lehetséges online a Térinformatika napján kerül sor, 2024. november 20-án.

A régebbi pályaművek megtekinthetők honlapunkon

Részletes információ:
Dr. Pődör Andrea, Óbudai Egyetem AMK Geoinformatikai Intézet
Tel: +36 22 200 464, email: podor.andrea@amk.uni-obuda.hu

A jelenlegi oldal frissítve: 2024.09.12.