A Szent István Király Múzeum és az ÓE Alba Regia Kar együttműködése

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar Geoinformatikai Intézetében találkozott csütörtök délelőtt a Geo és a Szent István Király Múzeum kollégái egy része, hogy szakmai együttműködésüket sajtónyilvánosan is bejelentsék. Immáron formális keretek közé lett beemelve az a szakmai kooperáció, amely már több éve folyik a kollégák szakmai kapcsolatain keresztül. A sajtónyilvános programon részt vett Mészáros Attila Székesfehérvár alpolgármestere, Pokrovenszki Krisztián a múzeum főigazgatója, valamint Dr. habil. Pődör Andrea az ÓE AMK Geoinformatikai Intézet igazgatója. Az együttműködés a jövében teret nyit a közös projektek és pályázatok kidolgozásának, valamint a közös tudományos kutatásnak.

„A „legnagyobbak” kötnek egymással ma szerződést, hiszen a Múzeum vármegyei hatókörben látja el feladatát, a székesfehérvári geoinformatikai képzés pedig mind minőségben, mind hallgatói létszámban országosan vezető pozícióban van.” – emelte ki Mészáros Attila. Az Alpolgármester megyjegyezte bízik abban, hogy a formálissá tett kooperáció magasabb szintre emelheti az intézmények kapcsolatát.

„A Szent István Király Múzeum és az Egyetem kollégái már számtalan közös projekten dolgoztak együtt az elmúlt évtizedekben, sőt, az első térinformatikai – azon belül fotogrammetriai – próbálkozások is egy szakdolgozat keretén belül, nálunk történtek. Dr. Tóth Zoltánnal és Dr. Tarsoly Péterrel számos közös kutatásban vettünk részt, amelyek eredményeit publikáltuk is.” – számolt be az előzményekről Pokrovenszki Krisztián főigazgató. Az intézmény vezetője az eddigi kapcsolati szintet meghaladva a továbbképzések, az egyetemisták szakmai gyakorlata és a közös módszertani fejlesztések terén várja a szintlépést.

Dr. habil. Pődör Andrea, az ÓE AMK Geoinformatikai Intézet igazgatója a két intézmény együttműködése kapcsán megjegyezte: „A geoinformatika egy olyan szakterület, ahol ez a két tudományág jól együtt tud működni. Mi, mint a tér tudományának a képviselői a régészekkel közösen olyan új felfedezéseket tudunk tenni, amelyek minden szempontból hasznosnak: hozzátesz a már meglévő ismereteinkhez, illetve a múltat esetleg más megvilágításba helyezi.” Az intézetigazgató kiemelte, hogy Székesfehérvár életében is további szerepet tudnak vállalni ezzel az együttműködéssel, amellyel a korábban végzett környezetvédelmi és szociológiai felmérésekhez kapcsolódó harmadik missziós tevékenységi paletta bővülni tud.