Stratégiai megállapodást kötött Simon István egyéni vállalkozó és az Óbudai Egyetem, az ünnepélyes aláírásra a cég kőszárhegyi gyárépületében került sor. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara szeptembertől indította el mérnökinformatikus alapszakon a duális képzést, amelynek keretében elméleti képzésükkel párhuzamosan a szerződött vállalatok valamelyikénél gyakorlati oktatáson vesznek részt és ösztöndíjat is kapnak a hallgatók.
A Simon Műanyagfeldolgozó 1985-ben alakult, jelenleg 95 géppel és 480 dolgozóval műanyagfröccsöntéssel foglalkozik az autóipar számára. A Simon Műanyagfeldolgozó havi 27 millió darabos termelésének legjelentősebb vevői között van a Tyco Electronics, a Harman Becker, az Interex, a Denso és a GE. Termékeik megtalálhatók a Ford, VW, BMW, Mercedes, Audi, Suzuki, Mitsubishi, Citroën és Peugeot gépjárművekben.
„Amikor elkezdtük a tárgyalásokat az Óbudai Egyetemmel arról, hogy egy önálló műszaki kart szeretnénk Székesfehérváron látni, akkor arra is gondoltunk, hogy nem csak a város műszaki munkaerőhiányán szeretnénk urrá lenni, hanem a környezetén is, hiszen ezt a felelősséget egy nagyvárosnak fel kell vállalnia. Ez a mai megállapodás szép szimboluma annak, hogy az az elképzelés, amit korábban elindítottunk megvalósulni látszik és egyre többen többen felismerik azt, hogy komoly egyetemi partner kell ahhoz, hogy a műszaki képzések területén előre tudjunk lépni.” – fogalmazott Székesfehérvár polgármestere a stratégiai megállapodás aláírása alkalmával. „Szimbolikus a mai nap azért is, mert egy magyar tulajdonú cégnél vagyunk, ami a világ legkorszerűbb technológiáját képviseli.” – tette hozzá dr. Cser-Palkovics András, aki azt kérte az oktatási intézmények képviselőitől, juttassák el az információt a megyében tanuló diákokhoz, hogy nem kell Budapestre menni tanulni, hanem Székesfehérváron is meg lehet szerezni a legkorszerűbb tudást és diplomákat. „A cél, hogy egyre több diákja legyen Székesfehérvárnak a műszaki területen és akkor nem marad más mint újabb és újabb beruházásokat indítani annak érdekében, hogy a munkahelyek száma is ennek megfelelően nőjön.” – hangsúlyozta a polgármester, kiemelve, hogy Székesfehérvár akkor tud fejlődni, ha a környező települések is fejlődnek.
Monszpart Zsolt, az Óbudai Egyetem kancellárja az oktatás fejlesztéséről, az ipar szükségleteiről és az együttműködések kiemelkedeő szerepéről is beszélt. „Az Óbudai Egyetem abban tud leginkább segíteni partnereinek, hogy kinevelei a gazdasági fejlődés igazi motorjait, a felkészült, képzett és elkötelezett mérnököket. Székesfehérváron és környékén a felsőoktatás további megerősítése azért is fontos, mert a jövő szakembereit helyben kell képezni.” – hangsúlyozta Monszpert Zsolt. Elmondta, az egyetem büszke arra, hogy Székesfehérvár műszaki oktató és szellemi életének egyik centruma. Kiemelte, hogy az Óbudai Egyetem csak akkor lehet sikeres, ha értéket képez a helyi ipar képviselői számára.
Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának dékánja a partnerségalapú felsőoktatás megteremtésének fontosságát emelte ki. A dékán elmondta, hogy Fehérváron és környékén keresnek hosszútávú partnereket és szövetségeseket, mert az Alba Regia Műszaki Karnak kiemelten ffontos, hogy ezer szállal kapcsolódjon a helyi iparhoz és végzős hallgatóinak biztos munkahelye legyen.
Simon István egyéni vállalkozó elmondta, fontos, hogy már általános iskolás korban a felső tagozatos diákok megismerkedjenek gyártással és érdekelje őket az a szaktudás amire szert lehet tenni a cégeknél. „Jó alapokkal rendelkezve a szakképzésbe vagy a felsőoktatásba kerülve könnyebben sajátítják el azt a tudást, amivel egész életük során megélhetést biztosítanak maguk és családjuk számára.” – tette hozzá a vállalkozó, aki elmondta, hogy a cég egyszerű garázsból indult. „Most újra az alpokat tesszük le az oktatás terén. A kutatásfejlesztésbe és mérnökképzésbe való bekapcsolódás stratégiai fontosságú a cég számára, a nagyobb hozzáadott érték a közép és hoszútávú terveinkkben kiemelkedő jelentőségű.” – hangsúlyozta.
Borján Péter, Kőszárhegy polgármestere az elmúlt évtizedekben átalakult települést mutatta be, ahol megduplázódott a lakosság a rendszerváltás óta. Átalakult a gazdasági szerekezet és a foglalkoztatás szerkezete is, mára megjelent az ipar és a nagyüzemi gazdálkodás, urbanizációs folyamatokkal kísérve. A polgármester hangsúlyozta, alapvető fontosságú, hogy a fehérvári aglomerációban lévő települések is rendelkezzenek erős iparral, amely révén a helyi iparűzési adóbevételeket növelni tudják és ezáltal nagyobb mértékben járulhassanak hozzá a helyi lakosok életminőségének javításához.
forrás: www.szekesfehervar.hu
A Fehérvár TV tudósítása: