A gyakorlati villamosmérnök oktatásról írt alá együttműködési megállapodást az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. és az Óbudai Egyetem Alba Regia Mérnöki Kara az egyetem duális képzési programjának részeként.
Fehérváron jövő év őszétől kezdhetik meg hét féléves tanulmányaikat azok a hallgatók, akik mérnöki tanulmányaik jelentős részét az E.ON kötelékében szeretnék lefolytatni. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Mérnöki Karával közös kezdeményezés célja, hogy az áramszolgáltató hozzájáruljon ahhoz, hogy a szakképzettségnek megfelelő munkakörben az elméleti és gyakorlati ismeretek összekapcsolódjanak, illetve a szakma gyakorlásához szükséges munkavállalói kompetenciák pedig valós munkafolyamatokon keresztül fejlődjenek.
Mészáros Attila alpolgármester az együttműködés aláírásakor elmondta, hogy augusztus közepén a Corvinus Egyetemmel és az Óbudai Egyetemmel közösen több mint száz fehérvári céget megkeresett a város, akkor kezdődött az egyetem és az E.ON közötti kapcsolatfelvétel. „A villamosmérnök szakon, valamivel a várakozások alatti az igény a fiatalok részéről, ezért is fontos, hogy 2016 őszétől duális képzésben elérhető lesz a villamosmérnök szak is. Nagyon pozitívak a visszajelzések attól a húsz fiataltól, akik idén szeptemberben kezdték a mérnök informatikus duális képzést.”
Dr. Földváry Lóránt kutatási dékánhelyettes kiemelte annak fontosságát, hogy az egyetem a cégekkel közösen szeretné a gyakorlati oktatást erősíteni. „Fontos partner számunkra az E.ON, hiszen a hallgatóink számára is vonzó a céges környezetben válhatnak villamosmérnökké.”
„Szakembernek senki nem születik, hanem azzá válik. A duális képzési modell a villamosmérnök-képzésben kiemelt fontosságú, hiszen a szakmai tudásanyag mellett a gyakorlati tapasztalatok is nélkülözhetetlenek, és ez a program erre ad lehetőséget a hallgatók számára. Számunkra pedig ez a program lehetőséget biztosít az utánpótlás megtalálásában.” – fogalmazott Csulak Ferenc, az E.ON Észak-Dunántúli Áramhálózati Zrt. vezérigazgatója a megállapodás aláírásakor.
A képzés során a hallgató összesen 2500 órát tölthet el a vállalat munkatársaként, melyről hallgatói munkaszerződést is köt az E.ON és a mérnökgyakornok. Ez további minőségi különbség azon modellekhez képest, ahol csak alkalmi látogatások, kihelyezett órák, illetve egyéb tanintézményen kívüli gyakorlatok formájában valósul meg a duális képzés. Az E.ON ugyanis külön tanrendet is biztosít a gyakornokoknak, melyben a technológiai alapismeretek birtoklásának terepen való ellenőrzésén túl vállalatirányítási elméletek, szabványügyi és jogi szabályozási ismeretek, valamint számos elméleti és gyakorlati tervezési feladat is szerepel.
forrás: www.szekesfehervar.hu