A gyakorlatorientált mérnökképzést erősíti az E.ON eszközadománya

Mintegy ötmillió forint értékben kapott olyan villamosenergetikai eszközöket az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt.-től az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara, amelyek segítségével a villamosmérnök, gépészmérnök és informatikus hallgatók is gyarapíthatják gyakorlati tudásukat. A következő tanév szeptemberétől Székesfehérváron 177 duális gyakornoki hely várja az elsőéves hallgatókat.

Ötmillió forint értékben adományozott műszaki eszközöket az Alba Regia Műszaki Karnak az E.ON, többek között ipari vezérlőket és hasznos kiegészítőket, például interface-eket, „HMI”-ket használhatnak a diákok.

Villamosenergetikai eszközöket kapott az Óbudai Egyetem

Az ünnepélyes átadáson Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, hogy hasznos együttműködés alakult ki az állam, az egyetem, valamint a cégek, vállalatok és az önkormányzat között, ez a partnerség pedig jól mutatja, hogy összefogással lehet eredményeket elérni. „Ennek szép példáját jelenti a mai nap, amiért köszönet illeti az E.ON-t, hogy a város, az egyetem és a diákok mellé állt, hiszen a több mint 5 millió forint értékű eszközállomány biztosítása az ő érdemük.” – emelte ki Székesfehérvár polgármestere, aki azt kívánta, hogy minél több diák használja ezeket az eszközöket, tanuljon a segítségükkel és ezáltal is erősödjön az Alba Regia Műszaki Kar, mert óriási szükség van ezen a területen a szakképzett munkaerőre.

Cser-Palkovics András polgármester szólt arról is, hogy a héten napvilágot látott a világ egyik legfontosabb, gazdasági tematikájú lapjának és a mögötte álló kutatóintézet értékelése, amely szerint Fehérvár európai viszonylatban a 10 legfontosabb gazdasági célterület között van.

Haraszti Judit, az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy 2016 tavaszán kezdték el építeni az együttműködést, tavaly szeptemberben pedig már a második közös duális tanévüket kezdték el az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karával. „Az elmúlt években akárhová mentem az E.ON területén, mindig felmerült a szakképzett munkaerő hiánya és az utánpótlás kérdése. Azon gondolkodtunk, hogyan tudjuk bővíteni a műszaki területen dolgozó szakemberek számát. Nehezítette ezt az is, hogy ma már műszaki szakembernek lenni nem azt jelenti, mint korábban, a változó ügyféligényeknek kell folyamatosan megfelelni és egyre fontosabb az innováció és az okos megoldások is.” – fogalmazott Haraszti Judit „Amikor megismertük a duális képzés lehetőségét, akkor egyetértettünk abban a vezetőséggel, hogy nagy lehetőség ez számunkra és szeretnénk hosszú távra elköteleződni a duális képzés mellett, aktív részesévé válva a jövő szakemberképzésének.”– tette hozzá.

Gáti József rektorhelyettes hangsúlyozta, hogy az Óbudai Egyetemen kiemelt szempont a gyakorlatorientált mérnökképzés.

Céljuk, hogy a egyetemről kibocsájtott hallgatók korszerű ismeretekkel, a gazdasági környezetben szerzett gyakorlati tapasztalatok birtokában könnyen tudjanak beilleszkedni a vállalatok tevékenységébe. Megerősítette, hogy a gyakorlatorientált képzés fejlesztése eredményeként a következő tanév szeptemberétől Budapesten 194, Székesfehérváron további 177, összesen 371 duális gyakornoki hely várja az elsőéves hallgatókat. Példaértékűnek nevezte az együttműködést Székesfehérvárral, ahol az egyetem duális képzési központja van és innen koordinálják az együttműködéseket.

Az E:ON-tól kapott eszközök a villamosmérnök alapképzéshez kapcsolódó Mérő laboratórium továbbfejlesztéséhez nyújtanak támogatást, felhasználásuk alapvetően két, villamosmérnökök képzése szempontjából gyakran alkalmazott területet céloz. Az egyik olyan önálló vezérlő felügyelő rendszereket támogat, amely villamosenergetikai hálózatoknál is fontos, különös tekintettel a transzformátor állomásokra és a távvezérelt kapcsolórendszerekre. A kapott eszközök másik csoportja olyan számítógéppel támogatott (CAM) mérési rendszerek megvalósítását teszi lehetővé, amellyel koncentrált és elosztott paraméterű hálózatok generátor és lezárás oldali analízise végezhető.

forrás: www.szekesfehervar.hu
fotó: Molnár Artúr


A jelenlegi oldal frissítve: 2023.10.19.