Beszámoló riport az NTP-SZKOLL-23-0029 pályázatról

  • Melyek voltak a Mikoviny Sámuel Szakkollégium fő programjai az elmúlt évben?

A 2023/2024-es NTP-SZKOLL-23-0029 nyertes pályázatunk programjai közül, kiemelem a Bősi vízerőmű mozgásvizsgálat gyakorlatát, és a Pozsonyi Szlovák Műszaki Egyetemmel közös BIM modellező intenzív kurzust, ezek minden évben nagyon népszerűek a hallgatóink körében, és a bemutatkozások alkalmával is a leginkább figyelemfelkeltőek. Továbbá a Penci Kozmikus Geodéziai Obszervatórium látogatása vonzó a hallgatók számára.

  • Mely munkatársak tevékenysége kiemelkedő a Szakkollégiumban?

A Szakkollégium igazgatója László Gergely, elnöke jómagam vagyok. Emellett jelentős szerepet vállal az állandó programokban Dr. habil. Molnár Gábor Péter és Dr. Tóth Zoltán is, akik rendszeresen aktívak a TDK mentori és tutori pozíciókban is.

Mindenképp megemlíteném még Budaváriné Szalai Andrea és Tóth Erzsébet tevékenységét is, akik az adminisztrációs és pénzügyi folyamatainkat segítik.

  • Mit tud adni a szakkollégium?

Bemutatkozásaink és taggyűléseink alkalmával mindig elmondjuk a hallgatóságnak, hogy egy jó TDK témával egy félkész szakdolgozaton kívül, még anyagi támogatást is nyerhetnek a különböző ösztöndíjak megpályázásával, ezért aktív hallgatóinkat bíztatjuk az ÚNKP, most már EKÖP és a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj megpályázásra.

  • Mikor és hol találkozhatunk a Mikoviny Sámuel Szakkollégiummal?

Az őszi félévekben nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy személyesen ismerjenek meg minket az újonnan érkező hallgatók, ezért a gólyatábor (nálunk balek7) után, patronáló órák keretein belül mutatkozunk be számukra, és mesélünk nekik a programokról és lehetőségekről. Előadásainkról, programjainkról üzenetekben, Facebookon, és Intézetben kihelyezett plakátokról is értesülhetnek, emellett az összegyetemi szakkollégiumi programokon is találkozhatnak velünk.

  • Mi az az újdonság, amellyel bővültek a programok?

Most már a Szakkollégiumunk nyitott a középiskolások felé is, ez a középiskolásoknak szóló TDK lehetőségen túl azt jelenti, hogy nyári gyakorlatot tartottunk a Geoinformatikai Intézet kollégáival az idei évben a Békéscsabai SZC Vásárhelyi Pál Technikum és Kollégium földmérő technikus tanulói számára. Ezentúl pedig a Térinformatika Napját és a Mikoviny Sámuel Emlékversenyt is támogattuk, hisz leendő földmérő hallgatóink legjobbjai ezeken a középiskolás versenyeken mutatkoznak be minden évben.


A jelenlegi oldal frissítve: 2024.09.17.