Idén a szokásostól eltérően a vírushelyzetre tekintettel online formában rendeztük meg a Térinformatika Napja alkalmából a „Mérd meg, mutasd meg” versenyt. Annak ellenére, hogy a vírushelyzet megnehezítette a felkészülést, a diákok ismét remek feladatokkal készültek, és nagyon élvezetes és izgalmas előadást tartottak. Szakmai szempontból is nagyon előremutató pályamunkákat láthattunk: drónos repülés, éttermek vizsgálata különböző statisztikai módszerekkel, napóra készítése az iskola falára, valamint különböző 3D-s megoldások: egy csupa görbéből álló szobor 3D-s modellezése és nyomtatása, régészeti leletek 3D-s modellezése forgó állvánnyal, csónakház fotogrammetiai feldolgozása, és hagyományos modellezése.
A zsürinek nagyon nezéz dolga volt a döntéshozatal során, hiszen a bemutatott munkák nagyon magas szinvonalúak voltak, és nehéz feladat volt őket rangsorolni. Mindegyik munkának meg volt a maga szakmai és egyéb érdekessége, ezért csak az első három helyezett lett külön kiemelve, a többi pályamunka egyformán dicséretben részesült. A versenyfeladatokat a rendezvényünket támogató cégek a GDI ESRI Magyarország, és az NNG képviselői értékelték.
Az idei versenyen indulók és eredményeik:
- helyezés Somogyvári templom felmérése
Brunner Viktória, Kovács Márk László
Székesfehérvári Szakképzési Centrum Jáky József Szakgimnáziuma és Szakiskolája - helyezés Kővirág
Debus Susann Cathrine, Csőke Dominik,Sáfrány Barnabás
Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégium - helyezés Éttermek statisztikájának feltüntetése QGis segítségével
Frindt Fruzsina, Piller Nikolett, Bogdán Bálint István
Székesfehérvári Szakképzési Centrum Jáky József Szakgimnáziuma és Szakiskolája - helyezés Csillagharcosok; Szegény emberek 3D-s nyomtatója;Váza vázolók csapata
Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégium
Az NNG tárgyi ajándékkal is kedveskedett, melyeket az oklevelekkel együtt az iskolák részére postázunk későbbi átadás céljából.
A versenyfeladatok már felkerültek a honlapunkra ott megtekinthetők (http://gisday.amk.uni-obuda.hu/). Ugyancsak a támogató cégek előadásai is elérhetőek itt, amelyekből a térinformatikával kapcsolatos legújabb trendekbe nyerhetünk betekintést.