Kiberbiztonsági workshop pedagógusoknak és diákoknak

A Kyndryl Hungary Kft. támogatásával kiberbiztonság tematikájú workshopsorozatot indított az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar. A Székesfehérváron megrendezett kiberbiztonsági program célja, hogy a pedagógusokat, az általános- és középiskolás diákokat felkészítse a nap, mint nap jelentkező digitális támadásokra adott megfelelő válaszok megvalósításában, az online zaklatástól egészen a különböző adathalász tevékenységekig. A programsorozat megnyitóján részt vett dr. Cser-Palkovics András polgármester, Presszer Péter ügyvezető igazgató és Prof. Dr. Györök György dékán.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester a megnyitón kiemelte, hogy a felnőttek osztoznak abban a felelősségben, hogy a technológiai eszközök lehetőségeire és veszélyeire felhívják a gyerekek figyelmét és a buktatók elkerüléséhez a szükséges gyakorlati és elméleti tudást biztosíthassák számukra a digitális világban. Kiemelte, hogy a cég támogatása az egyetemi kiberbiztonsági projekt kidolgozásához a társadalmi felelősségvállalás egy jeles példája.

Prof. Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar dékánja köszönetét fejezte ki, hogy a cég felkarolta a kiberbiztonság témáját és megadta a lehetőséget az egyetemi karnak, hogy ebben a projektben kidolgozhassa azt az ismeretanyagot, amit minden oktatási szinten hasznosítani lehet a diákok és a pedagógusok felkészítése céljából.

Presszer Péter, a programot támogató Kyndryl Hungary Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy minden nap találkoznak kibertámadásokkal, adathalászattal, próbálkozásokkal, amely személyes adatokkal való visszaélésre irányul, ezért fontos a kezdeményezés. A cég kiemelten fontosnak tartja az egyének felkészítését a témában és ehhez jó partnerre találtak az egyetemben.   

Az első alkalommal a középfokú intézmények pedagógusai ismerhették meg az egyetemi kar által végzett kutatás eredményeit, valamint a kiberbiztonsági tudatossági szint és elméleti tudás fejlesztését támogató elektronikus tananyagot. A kutatási projekt eredményeit Módné Takács Judit a Természettudományi és Szoftvertechnológiai Intézet igazgató-helyettese ismertette. A szakmai vezetői kiemelte az egyén hozzáállása és tudatossága fejlesztésének fontosságát, valamint a soft skillek szerepét a mindennapos kiberbiztonsági kihívásokkal szemben.

Dr. Márkus Zsolt az egyetemi kar Kyndryl Tanszékének vezetője előadásával szintén ahhoz járult hozzá, hogy rámutasson a kiberbiztonsági veszélyekre nemcsak az egyének életében, de az ipari környezetben jelentkező kihívásokat is bemutatva.


A jelenlegi oldal frissítve: 2025.02.17.