Fiatal mérnökök napja

Magyar Mérnöki Kamara Geodéziai és Geoinformatikai Tagozat szervezésében kerül megrendezésre az első szakmai kerekasztal, ahol a fiatal mérnök kollégák véleményét meghallgatva vitatnánk meg a földmérők, geoinformatikusok kérdéseit, meglátásait, ötleteit kötetlen, de moderált formában.
Magyar Mérnöki Kamara Geodéziai és Geoinformatikai Tagozat szervezésében kerül megrendezésre az első szakmai kerekasztal, ahol a fiatal mérnök kollégák véleményét meghallgatva vitatnánk meg a földmérők, geoinformatikusok kérdéseit, meglátásait, ötleteit kötetlen, de moderált formában.
Időpont:
2022. március 18. (péntek) 15:00-17:00
Helyszín:
Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar Geoinformatikai Intézet
GEO Tanácsterem
8000 Székesfehérvár, Pirosalma utca 1-3.
Moderátorok:
Lehoczky Máté MMK-GGT elnökségi tag
ifj. Csemniczky László MMK-GGT elnökségi tag
 
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Jelentkezés
Várunk minden fiatal mérnököt sok szeretettel!

Kitüntetések Március 15. alkalmából

Március 15-e alkalmából két volt kollé-gánk és két volt tanítványunk részesült kitüntetésben az Agrárminisztérium ünnepségén a Szépművészeti Múzeumban.

Március 15-e alkalmából két volt kollégánk és két volt tanítványunk részesült kitüntetésben az Agrárminisztérium ünnepségén a Szépművészeti Múzeumban.

Dr. Németh Gyula ny. főiskolai tanár Fasching Díjat vehetett át a székesfehérvári földmérőmérnök képzés érdekében ellátott négy évtizedes lelkiismeretes oktatói és vezetői munkája elismeréseként.

Dr. Ágfalvi Mihány professzor emeritusz pedig az Életfa Emlékplakett Ezüst fokozatát kapta a geodézia érdekében végzett elkötelezett oktatói, vezetői, nevelői és szakmai közéleti tevékenységéért.

Egykori tanítványaink közül Csizmadia Mihályné szül. Szentirmay Erzsébet alias Picur (GEO 1964, 1976) is kiérdemelte az Ezüst Életfát, Tokaji Zsolt (GEO 1992) pedig a Fasching Díjat.

Gratulálunk!

TDK Orientációs foglalkozás

2022. március 10-én került megrendezésre a TDK orientációs foglalkozás, melynek elsődleges célja a Tudományos Diákkori Konferencia népszerűsítése volt a hallgatók körében. A foglalkozás elején Katona János adjunktus mutatta be a TDK tevékenység részleteit, ezt követően pedig Bor Gabriella többszörös kari TDK helyezett, valamint OTDK különdíjas, végzett hallgató osztotta meg TDK-tapasztalatait az érdeklődőkkel. A következő, 55. Tudományos Diákköri Konferencia időpontja: 2022. április 27, melyre április 7-ig várjuk a jelentkezéseket.

20220310 IPC 2

Diák forrasztási verseny

Diák forrasztási verseny villamosmérnök hallgatók, elektronikai szakképzésben részesülő diákok számára, a MELT (Magyarországi Elektronikai Társaság) szervezésében. A feladat egy kisméretű, részben furat-, részben felületszerelt, működőképes áramkör szakszerű, kézi forrasztással történő összeállítása lesz. A feladat végrehajtására 15 percet szánunk.
 

Most mutasd meg!
Forrasztási versenyek az InnoElectro kiállításon, Budapesten

Diák forrasztási verseny villamosmérnök hallgatók, elektronikai szakképzésben részesülő diákok számára, a MELT (Magyarországi Elektronikai Társaság) szervezésében. A feladat egy kisméretű, részben furat-, részben felületszerelt, működőképes áramkör szakszerű, kézi forrasztással történő összeállítása lesz. A feladat végrehajtására 15 percet szánunk. További részletek.
IPC forrasztási verseny profi tudással bíró szakemberek – nemcsak diákok – számára az IPC (az elektronikai ipar szereplőinek nemzetközi szervezete) rendezésében. Egy összetett, kihívást jelentő felület- és furatszerelt alkatrészekből álló, működőképes áramkört kell megforrasztani 60 percen belül, az IPC elfogadási kritériumainak megfelelően. További részletek.

 
20220310 IPC 1
 
 

PRÓBÁLD KI A TUDÁSOD!
Mi a nanotechnológiai áramköri eszköz? A REDCUBE csatlakozóknál a hullámforrasztás milyen módon alkalmazható? Minek a rövidítése az újraömlesztő (reflow) kemence hőprofilján a TAL érték? Hullámforrasztási technológiánál, SAC305-ös forraszanyag alkalmazásakor körülbelül milyen hőmérsékletű a forrasz? Melyik IPC szabvány tartalmazza az áramköri szerelvények elfogadási kritériumait?
…tudod a választ ezekre a kérdésekre?
2022. március 7-20. között második alkalommal kerül megrendezésre a 
MELT Elektronikai Kvízverseny,
ahol egy webes felületen adhattak választ a résztvevők 50 trükkös forrasztás- és gyártástechnológiai, illetve konstrukciós kérdésre.
A játékban középiskolások és egyetemisták/főiskolások vehettek részt. A legjobbakat a tárgyjutalmakkal díjazzuk.
A kvíz minden diák számára ITT érhető el.
A két korosztályi győztes részére a díjakat 2022. március 31-én, ünnepélyes keretek között adjuk át az InnoElectro Kiállítás és Konferencián. (MOM Sportközpont – 1123 Budapest, Csörsz utca 14-16.).

ATM 1080x1080

Automorrow autóipari online konferencia

Március 10-én tartandó autóipari on-line konferenciára várjuk a hallgató-kat, Automorrow megnevezéssel.
Az esemény egy jövőbeli kitekintés lesz. Témák: meghajtás, autonóm gépgyártás és a fenntarthatóság.

Március 10-én tartandó autóipari online konferenciára várjuk a hallgatókat, Automorrow megnevezéssel.
Az esemény egy jövőbeli kitekintés lesz.

Témák: meghajtás, autonóm gépgyártás és a fenntarthatóság.

Facebook esemény linkje: https://fb.me/e/2byIKKzB9
Regisztráció az eseményre: https://bit.ly/3huMYsH

NAK TechLAB

NAK TechLab innovációs program

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara meghirdette NAK TechLab innovációs programját, 2022.május 6-7-napjára az egyetemi ötletversenyét a felsőoktatás-ban tanulók számára.
 

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara meghirdette NAK TechLab innovációs programját, 2022.május 6-7-napjára az egyetemi ötletversenyét a felsőoktatásban tanulók számára.

A hackathon egy 24 órás innovációs ötletverseny, ahol a különböző szakon tanuló hallgatói csapatok előre megfogalmazott kihívások innovatív megoldásán dolgoznak. A verseny során 2-4 fős csapatokban mérhetitek össze találékonyságotokat és kitartásotokat. A mezőgazdaság hatékonyságának növelése hozzájárul a környezeti terhelés csökkentéséhez, megteremti egy fenntartható jövő alapjait. Szóval elő az ötletekkel ߘ꼢r />
Részletek és jelentkezés az alábbi linken érhető el:
https://www.naktechlab.hu/hackathon2022

A Mikoviny Sámuel Térinformatikai Emlékverseny döntőjét, az OSZTV I. fordulóját rendeztük meg a Karon

A földmérés és térinformatika szakmát tanulók számára az egyik legnagyobb hagyományokkal bíró, országos megmérettetés a Mikoviny Sámuel Térinformatikai Emlékverseny, melyet az idei évben immár tizennyolcadik alkalommal bonyolított le az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának Geoinformatikai Intézete.

Az ország majd mindegyik földmérő, földügyi és térinformatikai szakképzést folytató technikumából neveztek a versenyre, – elsősorban az elkötelezett, megfelelő szakmai ismeretekkel bíró, a jövőjüket a szakma valamely területén folytatni kívánó diákok.

A döntőbe az alább megnevezett iskolák diákjai kerültek:

  • Békéscsabai SZC Vásárhelyi Pál Technikum és Kollégium
  • KMASZC Varga Márton Kertészeti és Földmérési Technikum és Kollégium, Budapest
  • Baranya Megyei SZC Pollack Mihály Technikum és Kollégium, Pécs
  • Székesfehérvári SzC. Jáky József Technikum
  • Kisalföldi AszC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum

A Mikoviny Sámuel Térinformatikai Emlékverseny döntője egyben az OSZTV I. fordulója is. A továbbjutott tanulók az OSZTV kétnapos döntőjében mérik össze tudásukat, szintén az ÓE AMK Geoinformatikai Intézetében 2022. március 29-30-án.