Duális képzés: win-win modell a hallgatók, egyetemek és az ipar számára

2025. január 29-én online webináriumot tartottak a TIIAME Nemzeti Kutatóegyetem „Közgazdaságtudományi” Karán, a „Duális képzés: win-win modell a hallgatók, egyetemek és az ipar számára” témában. Az előadó Dr. Pogatsnik Monika, az Óbudai Egyetem oktatási dékánhelyettese volt, aki a duális képzés előnyeiről osztott meg értékes információkat.

Az esemény a TIIAME üzbég egyetemen zajlott Tashkentben. Egyetemi hallgatók, kutatók és fővárosi felsőoktatási intézmények diákjai is részt vettek a programon.

A webinárium során szó esett a tanulási lehetőségekről az Óbudai Egyetemen, a növekvő nemzetközi hallgatói létszámról és a Magyarországon való tanulás előnyeiről. A résztvevők részletes válaszokat kaptak kérdéseikre.

Az ilyen nemzetközi események nemcsak informálnak, hanem motiválják a résztvevő hallgatókat angol tudásuk fejlesztésére, külföldi tanulmányokra és a nemzetközi lehetőségek kiaknázására.

🎙️ Mit rejt a Mérnökinformatikus szak az Óbudai Egyetem Alba Regia Karán? 🎙️

🔊 Hallgasd meg a legújabb Táskarádió podcast epizódot! 🔊

Ha érdekel a programozás, az intelligens rendszerek és a modern technológiai megoldások világa, akkor a Mérnökinformatikus BSc neked szól! 🎯 A legújabb epizódban Módné Takács Judit intézetigazgató-helyettes és aktív hallgatóink, Laib Levente, Szabó Balázs és Pásztóhy László mesélnek arról, milyen kihívások és lehetőségek várnak rád ezen a szakon.

✅ Miről beszélgetünk a műsorban?
🔹 Milyen tudást és készségeket szerezhetsz meg?
🔹 Hogyan segíti az egyetem a gyakorlati tanulást?
🔹 Milyen karrierlehetőségek várnak a végzettekre?

🎧 Hallgasd meg a teljes adást itt!

🚀 Indítsd el karriered a jövő technológiáival! Csatlakozz hozzánk és építsd fel szakmai jövődet a mérnökinformatika világában! 🔗✨

#Mérnökinformatika #ÓbudaiEgyetem #AlbaRegiaKar #Táskarádió #Podcast #TechJövő #Programozás #Innováció

Pályázati felhívás demonstrátori megbízásra a 2024/25. tanév II. félévére

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara – az Óbudai Egyetem demonstrátori rendszerről szóló szabályzata (az Óbudai Egyetem Szervezeti és Működési Szabályzata III. kötet, az Óbudai Egyetem Hallgatói Követelményrendszerének 4. melléklete) alapján – pályázatot hirdet demonstrátori feladatkör betöltésére a 2024/25. tanév II. félévére.

  1. Megpályázható helyek
Intézet neveFoglalkoztatás heti óraszámaTéma területHavi ösztöndíj mértékeFelelős oktató
Geoinformatikai Intézet110 óraVetülettan32.000 FtDr. Molnár Gábor
Geoinformatikai Intézet110 óraGeodézia 232.000 FtDr. Tarsoly Péter
Geoinformatikai Intézet15 óraGeometria16.000 FtDr. Nagy Gábor
Mérnöki Intézet45 óra/főProjektmunka16.000 Ft/főDr. Széll Károly
Természettudományi és Szoftver-technológiai Intézet15 óraValószínűségszámítás és matematikai statisztika16.000 FtDr. Borbély József
Természettudományi és Szoftver-technológiai Intézet15 óraMatematika 216.000 FtDr. Borbély József
Természettudományi és Szoftver-technológiai Intézet15 óraAnalízis 1.16.000 FtMakó Margit
  1. A pályázat feltételei

Demonstrátor az a hallgató lehet, aki:

  1. az adott félévben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik,
  2. alapszakon szerzett oklevéllel vagy két lezárt félévvel és legalább 50 teljesített kredittel rendelkezik,
  3. a legutolsó aktív félévében legalább 3,0 tanulmányi ösztöndíj átlagot ért el,
  4. rendelkezik a kisebb hallgatói közösségek munkájának irányításához szükséges készségekkel,
  5. megfelelő oktatói ajánlással rendelkezik, és
  6. nem áll fegyelmi, büntető vagy szabálysértési eljárás alatt.
  7. Benyújtandó dokumentumok
    1. Pályázati űrlap
    2. Intézeti fogadónyilatkozat
    3. Önéletrajz (nyelvtudás, gyakorlati helyek, szakmai munkásság megjelölése);
    4. Motivációs levél (szakmai kompetenciák, kutatási terület, érdeklődési kör megjelölése);
    5. Kreditigazolás;
    6. Utolsó aktív félévről készített indexmásolat.
  8. A pályázat benyújtása, bírálata

A pályázatokat a pályázati űrlapon, a kötelezően csatolandó dokumentumokkal együtt kell 2025. február 7. (péntek) 12 óráig az oktatási dékánhelyettes részére benyújtani a pogatsnik.monika@amk.uni-obuda.hu e-mail címen.

A határidőn túl érkezett, továbbá a hiányosan benyújtott pályázat érdemi vizsgálat nélkül elutasításra kerül!

A hiánytalanul benyújtott pályázatokat az oktatási dékánhelyettes bírálja el legkésőbb 2025. február 10. (hétfő) 12 óráig. A sikeres pályázók az elbírálást követően írásbeli értesítést kapnak.

Székesfehérvár, 2025. 01. 28.

Dr. Pogátsnik Monika
oktatási dékánhelyettes

A szabályzat tartalma az alábbi oldalon megismerhető: https://uni-obuda.hu/wp-content/uploads/2020/06/az-obudai-egyetem-demonstratori-rendszerrol-szolo-szabalyzata-20190701.pdf

A demonstrátori pályázatot az illetékes Kar oktatási dékánhelyettese az intézetek vezetőinek javaslatára a vizsgaidőszak végéig hirdeti meg.

A karok – választásuk szerint – a demonstrátori tevékenység ellátására az alábbi kategóriák szerint írhatnak ki pályázatot:

  1. a demonstrátor heti 15 órában történő foglalkoztatása esetére havi 48.000 Ft ösztöndíj;
  2. a demonstrátor heti 10 órában történő foglalkoztatása esetére havi 32.000 Ft ösztöndíj;
  3. a demonstrátor heti 5 órában történő foglalkoztatása esetére havi 16.000 Ft ösztöndíj

SAMI2025 – január

Beszédes Bertalan, az Óbudai Egyetem oktatója, részt vett a 2025. január 23-25. között megrendezett IEEE 23nd World Symposium on Applied Machine Intelligence and Informatics (SAMI2025) nemzetközi konferencián, amelyre Stará Lesnában, Szlovákiában került sor. https://conf.uni-obuda.hu/sami2025

A konferencián bemutatott cikke címe „Design of a Cost-efficient Uniaxial Solar Tracking Charge Controller”. A cikk egy alacsony költségű egy tengely mentén forgatható napelem panel és töltésvezérlő tervezésére és fejlesztésére összpontosít, amely a fotovoltaikus rendszerek hatékonyságának maximalizálását célozza adott peremfeltételek mellett. A tanulmány további célja egy jól használható demonstrációs eszköz bemutatása mérnökoktatási célokra, az elektronika és a beágyazott rendszerek területén.

A konferencián számos témát érintettek, többek között az intelligens robotika, mechatronika, mesterséges intelligencia és oktatás területeit. A rendezvényt több neves szervezet támogatta, köztük a Kassai Műszaki Egyetem, az Óbudai Egyetem, valamint az IEEE Hungary.

10. PREGA Konferencia és Kiállítás

🌟 Már csak néhány nap, és kezdetét veszi a 10. PREGA Konferencia és Kiállítás! 🌟

💬 Készen állsz a szakmai eszmecserékre és személyes találkozásokra? 🌾 Ez az esemény tökéletes alkalom arra, hogy megvitassuk a precíziós mezőgazdaság legfontosabb kérdéseit, tapasztalatokat osszunk meg, és új kapcsolatokat építsünk.

🎯 Inspiráló előadások, interaktív kiállítói tér és a legmodernebb technológiák várnak – mindez egy helyen!

📢 Mi is ott leszünk, és alig várjuk, hogy találkozzunk veled! Beszélgessünk arról, hogyan segíthetjük egymást, és osszuk meg, ami igazán működik a mindennapokban.

📅 Időpont: 2025. február 4-5.
📍 Helyszín: FOUR POINTS BY SHERATON KECSKEMÉT HOTEL & CONFERENCE CENTER

Ne maradj le – találkozzunk a PREGA-n! 🌟

www.prega.hu

Csatlakozz Te is ESN Óbuda University-hez!

Az ESN (Erasmus Student Network) egy nonprofit hallgatói szervezet, amelynek célja a nemzetközi hallgatók helyi közösségbe történő beilleszkedésének támogatása a helyi hallgatók ösztönzésével.

Hogy miért is éri ez meg neked?

Mindamellett, hogy bekerülsz egy szuper társaságba, új embereket is megismerhetsz, egészen más kultúrákból. Ha pedig szereted az idegen nyelveket, akkor ez még inkább neked való! Itt ugyanis lehetőséged lesz a meglévő tudásod fejleszteni egészen a legprofibb szintig, mindezt pedig úgy, hogy észre sem veszed, hogy tanulsz!!

Ééés ha eddig nem tudtál volna külföldre menni, az sem baj, mert így nem te mész, hanem a sok ország érkezik hozzád egyszerre!

Szóval miért is ne próbálnád ki te is?

Mindenkit tárt karokkal várunk!

Háromféleképpen is tudod segíteni a munkánkat:

  • Buddyként, ezzel nincs semmilyen kötelezettség, egyszerűen csak lehetőséged van barákozni a hozzánk érkező nemzetközi hallgatókkal
  • Mentorként, ahol a fő feladatod a nemzetközi csereprogram keretében az egyetemünkre érkező és tanuló hallgatók segítése és beilleszkedése
  • Elnökségi tagként vagy koordinátorként, ha szeretnéd próbára tenni magad és egy saját csapattal együtt dolgozni

Amennyiben meggyőztünk téged, itt tudsz jelentkezni hozzánk:

https://linktr.ee/esn.obuda

Ha esetleg mindegyik érdekel, akkor töltsd ki mind a három formot amit találsz a linktree-n.

Határidő: Január 24., 23:59

Ha bármilyen kérdésed lenne a jelentkezéssel kapcsolatban, írj nekünk a lentebb található e-mail címre.

ESN Óbuda University Elnökség és Koordinátorok
board@obuda.esn.hu
obuda.esn.hu

Ipari robotika versenycsapatunkba várjuk a hallgatói jelentkezőket!

Tisztelt Hallgatók!

Szeretném felhívni figyelmeteket egy izgalmas lehetőségre az ipari robotika területén! Idén is megrendezésre kerül a Fanuc által szervezett nemzeti válogató, amelyen keresztül kvalifikálhatjátok magatokat a 2026-os WorldSkills Shanghai versenyre.

Mi is az a WorldSkills?

A WorldSkills egy nemzetközi szintű szakmai verseny, amely lehetőséget nyújt a fiatal szakemberek számára, hogy bemutassák tehetségüket és szakmai tudásukat a világ minden tájáról érkező versenyzők körében. Az esemény résztvevőinek nemcsak a szakmai fejlődéshez nyújtanak kiváló lehetőséget, hanem kapcsolatépítésre és nemzetközi tapasztalat szerzésére is. A verseny kiemelkedő lehetőség karrier megalapozásához és szakmai elismertség növeléséhez.

Mi is ez?

A Euroskills és Worldskills versenysorozaton a „Robot Systems Integration” nevű szakágban való részvétel során a versenyzők az ipari robotikában rejlő lehetőségek kiaknázásával foglalkoznak. A feladatuk magában foglalja a robotok és perifériák optimális integrálását, programozását, valamint a robotcellák biztonságos megtervezését és kivitelezését.

A verseny részleteiről:

  • Csapatmunka: Együtt dolgoznak a projektek megtervezésén és megvalósításán.
  • Technikai ismeretek: Gyártástechnológia, robotizálás, automatizált rendszerek integrálása.
  • Problémamegoldás: Hibaelhárítás, folyamatoptimalizálás, dokumentáció.

A válogató folyamata

  • 2024. január – március: Egyéni felkészülés tananyag alapján, konzultációk.
  • 2024. március közepe/vége: Egyetemi válogató az Óbudai Egyetemen (a legjobb két ember továbbjut).
  • 2024. május vége: Nemzeti válogató Törökbálinton, a Fanuc szervezésében.
  • 2026. szeptember 22-27.: WorldSkills Shanghai.

Kik jelentkezhetnek?

  • Motivált hallgatók.
  • Nem szükséges szakmai előképzettség, minden szükséges ismeretet biztosítunk.
  • Angol nyelvtudás (nyelvvizsga nem feltétel).
  • 2001. január után születettek.

Eddigi sikereink:

  • 2021. november: Nemzeti válogató első helyezett: Kovács Erik, Farkas Bálint Károly
  • 2022. október (Luxemburg): Világbajnokság 7. helyezett: Kovács Erik, Farkas Bálint Károly
  • 2023. június: Nemzeti válogató első helyezett: Benczik Árpád Álmos, Németh Dávid Márk
  • 2023. szeptember (Gdansk): Európabajnokság 2. helyezett: Kovács Erik, Farkas Bálint Károly
  • 2024. május: Nemzeti válogató első helyezett: Kápolnás Bence János, Liszi Márk
  • 2024. szeptember (Lyon): Világbajnokság 6. helyezett: Benczik Árpád Álmos, Németh Dávid Márk
  • 2025. május: Nemzeti válogató: Akár te is lehetsz!

Hasznos linkek:

Hogyan jelentkezhet?

Ha további információkat szeretnél megtudni, vagy jelentkeznél, az alábbi e-mail címen érhet el: farkas.balint@amk.uni-obuda.hu

Ne hagyd ki ezt a remek lehetőséget, hogy nemzetközi szinten is megmutasd tudásod!

A Fejér Vármegyei Mérnökökért Alapítvány szakdolgozat és diplomamunka pályázatának felhívása

A FEJÉR VÁRMEGYEI MÉRNÖKÖKÉRT ALAPÍTVÁNY
szakdolgozat és diplomamunka pályázatának felhívása

A Fejér Vármegyei Mérnökökért Alapítvány Kuratóriuma (FVMAK) szakdolgozat és diplomamunka pályázatot hirdet a vármegye műszaki felsőoktatásában végzettek számára. A pályázatot a Fejér Vármegyei Mérnöki Kamara által lefedett műszaki szakterületekhez szorosan kapcsolódó témájú, magas szinten kidolgozott szakdolgozatok/diplomamunkák díjazására írjuk ki a 2024/25-ös tanévben az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar nappali tagozatos hallgatói számára, akik legalább az egyik feltételt teljesítik

  • lakóhelyük Fejér vármegyében van,
  • Fejér vármegyében dolgoznak
  • dolgozatuk témája kötődik Fejér vármegyéhez.

Pályázni alapszakon (BSc) szakdolgozattal, mesterszakon (MSc) diplomamunkával lehet olyan alkotásokkal, amelyek a szakterület valós problémáira adnak megoldást.

A pályázaton a téli és a nyári záróvizsga időszakban megvédett dolgozatok egyaránt részt vehetnek.

A Fejér Vármegyei Mérnökökért Alapítvány kizárólag az Alapítvány Kuratóriuma részére enged betekintést a pályaművekbe a pályázat elbírálása céljából. Harmadik személynek a beküldött dokumentumokat nem adja ki, azokat bizalmasan kezeli. A beérkezett pályázatokat az Alapítvány Kuratóriuma értékeli, és adja ki a díjakat.

A részvétel feltételei:

  • A 2024/25-ös tanévben beadott és megvédett szakdolgozat vagy diplomamunka

A pályázatok beadási határideje:

  • 2025. május 31. 23:59

A pályázat beadásának módja:

A pályázati anyagot elektronikus úton Dr. Pogátsnik Monika oktatási dékán-helyettesnek kell megküldeni (a pogatsnik.monika@amk.uni-obuda.hu E-mail címre). A Kar a pályázatokat rangsorolja, és sikeres védés esetén a pályázati anyagokat megküldi a Fejér Vármegyei Mérnökökért Alapítvány E-mail címére.

A pályázathoz csatolni kell elektronikus dokumentumként

  • pályázati adatlapot az intézményi javaslattal

(letölthető: https://amk.uni-obuda.hu/ )

  • a dolgozat kiírásának másolatát,
    • a diplomamunka max. 10 oldalas összefoglalását,
    • a bírálat(ok) másolatát
    • a pályázó hozzájáruló nyilatkozatát (1. sz. melléklet)

A pályázat díjazása, a díjak átadása:

Az Alapítvány tanévenként legfeljebb 2 fő pályamunkáját díjazza fejenként 150.000 Ft (százötvenezer forint) összeggel.

A megítélt díjakat a Diplomaátadó ünnepség keretében adjuk át.

Székesfehérvár, 2025. 01. 14.

Letöltés: