a Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíj Közalapítvány ösztöndíj felhívása a 2022. naptári évre
A közalapítvány a 2022. naptári évre – önkormányzati támogatásból – a következő célokra folyósít ösztöndíjat:
- Köznevelésben tanulók, illetve a hallgatók által egyénileg pályázható általános ösztöndíja.
- A sajátos helyzetű tanulók esélyegyenlőség fokozását segítő ösztöndíj.
- A 7. és 10. évfolyamos tanulók számára egyéni pályatanácsadáshoz biztosított „Pályaorientációs ösztöndíj”.
FELHÍVÁS
a Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíj Közalapítvány ösztöndíj felhívása a 2022. naptári évre
A közalapítvány a 2022. naptári évre – önkormányzati támogatásból – a következő célokra folyósít ösztöndíjat:
- Köznevelésben tanulók, illetve a hallgatók által egyénileg pályázható általános ösztöndíja.
- A sajátos helyzetű tanulók esélyegyenlőség fokozását segítő ösztöndíj.
- A 7. és 10. évfolyamos tanulók számára egyéni pályatanácsadáshoz biztosított „Pályaorientációs ösztöndíj”.
Az egyes ösztöndíjak feltételrendszere az alábbi:
- Egyéni tanulók illetve hallgatók ösztöndíjának feltételrendszere
A Székesfehérvár Megyei Jogú Város által létrehozott és támogatott közalapítvány pályázati úton támogatni kívánja azokat a jó tanulmányi eredményt elért székesfehérvári lakcímmel rendelkező fiatalokat, akik szociális helyzetük miatt rászorulnak erre. A támogatás elnyeréséhez mindhárom feltételnek meg kell felelni. Az ösztöndíjra a középiskolák 9-13. évfolyamos tanulói pályázhatnak. A középfokú képzésben az adatlap melléklete szerint többlet tanulmányi pont szerezhető.A pályázat benyújtása adatlap kitöltésével történik. Az adatlap csak a szükséges mellékletek csatolásával érvényes. A kötelező mellékletek felsorolását az „Adatlap” tartalmazza. Pályázatot csak Székesfehérváron állandó lakhellyel rendelkező tanuló nyújthat be. Nem érinti a pályázati lehetőséget, ha a tanuló más ösztöndíjat is kap, de annak összege beszámít az igazolandó jövedelembe.
A rászorultságról a pályázati adatlapon kell nyilatkozni. A tanulmányi eredményt középiskola esetén az iskola igazolja az adatlapon. A felsőoktatási hallgató esetén az intézmény külön igazolása, vagy Neptun rendszerről letöltött okmány csatolható.
Tanulmányi követelményszint a 9-13. évfolyamon 4,5, a felsőoktatásban 4,2.
A pályázat középiskolai tanulók esetében 2021. november 19-ig nyújtható be a pályázati adatlap kitöltésével, aláírásával és a mellékletek csatolásával. A borítékon szerepelnie kell a „Tóth Ösztöndíj” megnevezésnek. A küldemény az alábbi címekre adható fel:
- Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíj Közalapítvány, 8000 Székesfehérvár Városház tér 1.
- Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíj Közalapítvány, Baracsiné Tujner Éva kuratóriumi titkár, Székesfehérvár, Budai út 45.
- A pályázati adatlap zárt borítékban leadható Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Irodáján is, járványügyi korlátozás esetén a Polgármesteri Hivatal portáján (8000 Székesfehérvár, Városháztér 1.).
Az adatlapot középiskolában az intézmény biztosítja, vagy IDE kattintva LETÖLTHETŐ, és kérhető Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Irodáján is.
Csak a 2021. évben kiadott, a 2022. naptári évre szóló adatlapon adható be pályázat! Korábbi vagy egyénileg szerkesztett adatlapon benyújtott igény nem kerül elbírálásra.
A pályázat eredményéről a Közalapítvány a köznevelési intézményeket 2022. január 10-ig értesíti. Az ösztöndíj határozatok ünnepélyes átadására az érvényes védelmi előírások függvényében kerülhet sor. Ennek esetleges elmaradása az ösztöndíj folyósítását nem érinti.
A felsőoktatási hallgatók 2022. február 10-ig nyújthatnak be pályázatot, a 2021. évi őszi félév tanulmányi eredményei alapján. Az ő pályázataik elbírálása 2022. március 10-ig történik meg. A pályázók a kuratórium döntéséről az adatlapon megadott e-mail címükön kapnak értesítést.
Az ösztöndíj folyósítás minden ösztöndíjas számára negyedévenként történik, március, június, október és december hónapban. Az első félévben a hónapok végén, a második félévben a hónapok elején. A II. féléves ösztöndíjat csak azok kapják meg, akik 2022. szeptember 26-ig igazolják tanulói, hallgatói jogviszonyuk folytatását. Azoknak a köznevelésben tovább tanuló ösztöndíjasoknak, akik nem váltanak iskolát, nem kell igazolást benyújtani.
Az elnyert ösztöndíj folyósítása minden ösztöndíjas számára csak bankszámlára történhet. Szülő, gondviselő számlája is megjelölhető az adatlapon.
A pályázati adatlapokat és a mellékleteket a bírálatot követő 1 héten belül a közalapítvány kuratóriuma megsemmisíti. Csak az utaláshoz szükséges személyes adatok kerülnek megőrzésre, azok is csak a folyósítás idejére. További adatvédelmi tudnivalók a Közalapítvány „ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ”-jában találhatók.
- Sajátos helyzetű tanulók ösztöndíjának feltételrendszere
A Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíj Közalapítvány ösztöndíj pályázatot ír ki eltérő képességű tanulók egyéni tanulmányi munkájának segítésére, az egységes gyógypedagógiai módszertani intézmények (EGYMI) és tagintézményeik székesfehérvári tanulói számára.
A pályázatot a 6. vagy a magasabb évfolyamon tanulók nyújthatnak be. Az ösztöndíj elnyerésének feltétele a szociális rászorultság és az egyéni képességekhez viszonyított tanulói teljesítmény szintje, a tanulmányi eredménytől függetlenül. A Kuratórium a szociális rászorultságot a benyújtott jövedelmi igazolások és mellékletek alapján, a tanulói teljesítményt az intézmény szakvéleménye alapján veszi figyelembe.
A pályázat az egységes pályázati adatlap felhasználásával nyújtható be. A pályázatokat a szülő kérése alapján az iskola nyújtja be. A tanulmányi adatokra vonatkozó rovatot nem kell kitölteni. Az egyéni tanulói teljesítményre vonatkozó véleményt, és a pályázók rangsorát az intézmény külön, zárt borítékban juttatja el a kuratóriumhoz. A többi feltétel megegyezik a középiskolásokra vonatkozókkal.
- A 7. és 10. évfolyamos tanulók számára egyéni pályatanácsadáshoz biztosított „Pályaorientációs ösztöndíj”
Ez az ösztöndíj az állami intézmény fenntartók és a nem állami intézmények számára szóló támogatás, meghívásos pályázat keretében, azon szervezetek számára, ahol tárgyi és személyi feltételek biztosítottak.
A tanulók ezt számítógéppel támogatott egyéni tanácsadásként, többlet szolgáltatásként, személyre szólóan, egyénenként külön vehetik igénybe, saját intézményükben, vagy a Székesfehérvári Szakképzési Centrumban. A Szakképzési Centrum ágazat független tanácsadást biztosít külső szakértővel, tehát a gimnázium iránt érdeklődő tanulók számára is biztosított a személyre szóló egyedi életpályatervezési tanácsadás, ha azt nem saját iskolájukban kívánják igénybe venni.
További felvilágosítás kérhető: Fűrész István 06 70/6699-198
Letölthető dokumentumok:
Forrás: https://www.szekesfehervar.hu/toth-istvan-es-toth-terezia-osztondij